Bogumiła Wander, jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy Polskiej Telewizji, ma bardzo złą opinię o kondycji współczesnej telewizji. W rozmowie z portalem tvp.info, wyznała, iż widząc program typu "Kuba Wojewódzki", wyłącza telewizor:

Reklama

Dziś trzeba być chamem, żeby zwrócić na siebie uwagę i na to nie ma mojej zgody. Niechęć do takiego stylu prowadzenia programów, postępowania z gośćmi, z rozmówcami przejawia się tym, że po prostu wyłączam telewizor – powiedziała Wander.

Prezenterka wyznała także, że dzisiejsze produkcje daleko odbiegają od programów, które powstawały przed laty:

Ostatnio, z mężem, oglądaliśmy powtórki „Kabaretu Starszych Panów”. Stwierdziliśmy, że w porównaniu z tym, co teraz serwowane jest widzom – to różnica klas. Teraz się bijemy o Kubę Wojewódzkiego, a przecież za dużo jest poniżania ludzi, kpienia z nich. To nie w moim stylu, to mnie w ogóle nie interesuje – powiedziała.

Wander wyznała także, że za nic w świecie nie pozwoliłaby swojemu synowi stać się kimś takim, jak Kuba Wojewódzki:

Kiedyś, gdy rozmawiałam z synem na temat jego przyszłości, powiedziałam mu, że może sobie wybrać taką drogę zawodową, jaką będzie chciał, ale kategorycznie zabraniam mu pracy w telewizji. Nie chciałam mieć syna kabotyna. Czy ktoś mógłby sobie wyobrazić, że ja mam syna o usposobieniu, wyglądzie, zachowaniu Kuby Wojewódzkiego? Przecież to byłby skandal, gdybym ja coś takiego z domu wypuściła – wyznała w wywiadzie dla tvp.info Bogumiła Wander.

Jak sądzicie, dlaczego Kuba Wojewódzki budzi tak ogromną niechęć Bogumiły Wander?