Jak wiadomo decyzję o rozwodzie podjęła sama Katie Holmes, która zdaniem DailyMail bardzo starannie przygotowała się do walki ze swoim mężem oraz kościołem scjentologów.

Reklama

Katie od miesięcy ponoć czyniła przygotowania do tego kroku, wiedziała bowiem, że zarówno Tom, jak i jego religijni bracia nie pozwolą jej odejść i zabrać ze sobą Suri. Katie zawsze była dość sceptyczna wobec wyznawanej przez męża religii. Aktorka w dniu ślubu z Tomem otrzymała swoją duchową przewodniczkę. Kobieta miała towarzyszyć jej 24 godziny na dobę, była obecna podczas wywiadów i instruowała Kate odnośnie scjentologicznych reguł życia. Kiedy aktorka zbuntowała się przeciwko wierze męża, ten wysłał ją ponoć na specjalny obóz scjentologiczny, na którym wiernych nękanych przez wątpliwości nawraca się na wiarę. Dużo młodsza od swego wybranka Kate ulegała jego presji, jednak miarka przebrała się, gdy Tom zaczął czynić przygotowania do wdrażania w scjentologię ich córeczki Suri. Jak podaje DailyMail, aktor chciał wysłać dziewczynkę na rygorystyczny obóz zwany Sea Org, gdzie z dala od rodziców, w surowych, niemal wojskowych warunkach, dziecko wpajano by podstawy scjentologi, czyniąc z Suri tak wiernego wyznawcę, jakim jest jej ojciec.

Katie Holmes była ponoć przerażona perspektywą wchłonięcia jej córki przez scjentologów, dlatego wyprowadziła się z dzieckiem do Nowego Jorku i tam złożyła pozew o rozwód, domagając się całkowitej opieki nad Suri. Wybór miejsca nie był ponoć przypadkowy. Holmes chciała w sposób dosłowny zdystansować się od mieszkającego w Kalifornii męża oraz jego kościoła, którego siedziba mieści się w Los Angeles. Ponadto, w Nowym Jorku sąd częściej przyznaje całkowitą opiekę nad dzieckiem jednemu z rodziców, na czym bardzo zależy aktorce. Katie zaangażowała ponoć cały zespól bardzo znanych i specjalizujących się w tego typu sprawach nowojorskich prawników, którzy mają pomóc jej przejść przez rozwód w taki sposób, by jak najmniej ucierpiała na tym mała Suri.

Oczywistym jest jednak to, że zarówno Tom, jaki i scjentologiczni guru nie pozwolą Katie odejść. Aktorka już dwukrotnie ponoć wzywała policję, ponieważ była śledzona przez członków kościoła scjentologicznego. Czy Holmes uda się zatrzymać córkę przy sobie i uchronić ją przed wpływem ojca zapatrzonego w scjentologię?