Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Znani wyznawcy scjentologii

14 lipca 2012, 13:54
W 2011 roku ukazała się książka Janet Reitman, redaktorki magazynu "Rolling Stone", która przez długi czas przyglądała się scjentologii oraz jej słynnym wyznawcom. W swoim dziele zatytułowanym "Inside Scientology: The Story of America's Most Secretive Religion" (Wewnątrz scjentologii: Historia najbardziej sekretnej amerykańskiej religii) opisała dziwne praktyki scjentologów i ujawniła nazwiska najsłynniejszych wyznawców tej religii.
W 2011 roku ukazała się książka Janet Reitman, redaktorki magazynu "Rolling Stone", która przez długi czas przyglądała się scjentologii oraz jej słynnym wyznawcom. W swoim dziele zatytułowanym "Inside Scientology: The Story of America's Most Secretive Religion" (Wewnątrz scjentologii: Historia najbardziej sekretnej amerykańskiej religii) opisała dziwne praktyki scjentologów i ujawniła nazwiska najsłynniejszych wyznawców tej religii. / Shutterstock
Scjentologia przez jednych zwana ironicznie religią hollywoodzkich gwiazd, przez innych uznawana jest za niebezpieczną sektę. Ostatnio o jej wyznawcach znów zrobiło się głośno, przy okazji rozwodu Toma Cruise'a i Katie Holmes, którego główną przyczyną było ponoć całkowite zaangażowanie aktora w Kościół scjentologiczny. Zobaczmy, jakie jeszcze znane postaci, śladami Cruise'a są wyznawcami scjentologii .
Reklama
Reklama
Tematy:
Kościół scjentologiczny John Travolta Kirstie Alley Katie Holmes znani wyznawcy Tom Cruise scjentologia
Reklama

Komentarze (11)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • aa
  2012-10-16 18:10
  W mojej młodości największą sektą było PZPR. Trzeba być bardzo słabym człowiekiem żeby dać się omamić i to bez znaczenia w jakiej sprawie. Jeśli nie jest się upośledzonym umysłowo to każdemu zagrożeniu (bez przemocy fizycznej) można stawić opór.
  0
  zgłoś
 • ELA
  2012-07-22 15:31
  ta sekta to jak wspólnota trzeba do niej należeć jest to w dobrym tonie.Ta sekta tylko dla sławnych i bogatych, trzeba się pokazać jak na jakieś imprezie. Nie ma tam Boga i tam nie czyni się dobra dla ubogich ludzi tam się omawia jak wykorzystać drugiego człowieka i jak się bardziej wzbogacić.
  0
  zgłoś
 • Oj wy niewolnicy
  2012-07-18 19:36
  Zauważcie że ci ludzie są połączeni jedną rzeczą-sława i pieniądze.Czują się wybrańcami w tym zawszonym świecie.A ciebie lub mnie kto zna?z 200osób na świecie?Pomyśl
  1
  zgłoś
 • olog
  2012-07-18 15:29
  Juliette Lewis. Siurnąłbym ją.
  0
  zgłoś
 • stary
  2012-07-18 07:26
  Zasadnicze różnice miedzy religiami to stopień zabieranej człowiekowi wolności w ogóle i umysłu w szczególności.Świat ma wiele tajemnic nie zrozumiałych dla umysłu człowieka na danym etapie rozwoju więc pojawiali się twórcy religii chroniący swoją nieco wyższą wiedzę przed zwykłymi śmiertelnikami twierdząc, że znają boga i on objawił im swoje zasady, do przestrzegania przez ludzi.Wymyślanych przez człowieka bogów w miarę poszerzania się wiedzy strącano zastępując nowocześniejszymi [ulepszonymi].Bogowie i religie się zmieniają lecz nie zmienia się jedna zasada, że wolę boża, dyktują kapłani [szarlatani] podobno przez niego wybrani. Masz wiele podstaw,[50%] do twierdzenia ,ze wszystko co istnieje jest boskim projektem, ale masz również obowiązek nie zgadzać się z ograniczaniem wolności umysłu człowieka religijnymi dogmatami. Pomyśl ile praw natury i budowy świata człowiek odkrył nie dzięki religii, a wbrew jej.
  0
  zgłoś
 • Jarząbek
  2012-07-17 08:11
  Will Smith
  0
  zgłoś
 • Gadacz
  2012-07-17 07:32
  Owszem sekciarze ale ani geje, ani idioci tylko cyniczni cwaniacy, ktorzy wiedza jak robic kase z przynaleznosci do sekty. W KK (choc to nie sekta tylko kosciol wg powszechnie przyjetych norm) takich cynicznych cwaniakow tez nie brakuje i nigdy nie brakowalo.
  0
  zgłoś
 • Amerykanie to debile.
  2012-07-16 16:07
  Travolta gej, a Cruise idiota.
  0
  zgłoś
 • Greg
  2012-07-16 16:04
  Jenna Elfman Szkoda jej,jest taka fajna :(
  0
  zgłoś
 • x y z
  2012-07-15 21:14
  IDIOTYZM!!! KOLEJNI SEKCIARZE z popapranym zyciem !
  0
  zgłoś
 • valdix
  2012-07-15 00:47
  ******** ich do reszty ,sami nie wiedzą czego chcą
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama