Tuż przed świętami ruszyły zmiany w TVP. Nowym prezesem został Tomasz Sygut, a pierwsze wydanie nowych "Wiadomości", które teraz noszą nazwę "19:30" poprowadził Marek Czyż.

Jak zapowiedział w środę, tuż przed pierwszym czwartkowym wydaniem programu, nowa ekipa zaproponuje widzom "czystą wodę zamiast propagandowej zupy". Wśród zmian są nie tylko te dotyczące samych programów, ale również ich obsady. Do TVP wrócić mają m.in. Maciej Orłoś, Dariusz Szpakowski, czy Jarosław Kulczycki. Odsunięci od przygotowywania programów zostali m.in. Edyta Lewandowska, Marta Piasecka, czy Michał Rachoń.

Reklama

Korespondentką w Brukseli do tej pory była Dominika Ćosić. W programie informacyjnym "19:30" wyemitowanym w czwartek (21 grudnia) ukazała się m.in. seria materiałów ze świata, w tym właśnie z belgijskiej stolicy, a przygotowała je dla widzów Dorota Bawołek.

Internauta obraził swoim wpisem korespondentkę TVP Info

Ćosić o swoim zwolnieniu miała dowiedziała się z portalu X.

Dziękuję za informację, a mojej następczyni życzę powodzenia. Ps. Potencjalnej następczyni, bo formalnie pracuję i żadnej informacji o rozwiązaniu ze mną umowy o pracę nie otrzymałam od pracodawcy. Pozdrawiam serdecznie - napisała 21 grudnia Cosić.

Reklama

Informacja ta szybko obiegła media społecznościowe a zwolnienie korespondentki wywołało spore poruszenie.

Co internaucie odpisała Dominika Ćosić?

Jeden z internautów zamieścił na platformie X dosyć obraźliwy wpis pod jej adresem. Dodał do niego zdjęcie Dominiki, które zostało wykonane podczas prezentacji jesiennej ramówki TVP z 2018 roku. Ma na nim sukienkę z głębokim dekoltem.

Czy ktoś coś? Pfyfla dobla zmiana i chyba ledaktol Cosic i jej atłubuty już nie będą świecić w Blukseli!- napisał złośliwy internauta.

Na odpowiedź nie musiał długo czekać.

Zabawne, że zadaniowcy akurat z tego obozu wytykają mi wadę wymowy. Po pierwsze, dzięki seplenieniu i nazwisku przynajmniej z nikim mnie nie pomylicie, po drugie, dziękuję za przypomnienie tego zdjęcia. Bóg z wami, dobrzy ludzie!- odpisała mu Ćosić.