Od wtorkowego wieczoru TVP przyciąga uwagę. Trwają demonstracje, awantury i kłótnie. 19 grudnia 2023 r. została powołana nowa rada nadzorcza TVP. W środowy poranek Piotr Zemła, przewodniczący tej rady, pojawił się w gmachu na Woronicza. Przywitanie było co najmniej chłodne. Wiceprzewodniczącym został Maciej Taborowski. Adwokat prywatnie jest mężem Magdy Mołek.

Reklama

Ta informacja wywołała falę plotek i spekulacji, czy Magda Mołek dostanie teraz program w telewizji publicznej. Magda Mołek już kiedyś pracowała w TVP, ale później rozwijała karierę w TVN. Potem przeniosła się do internetu, prowadzi podcasty i kanał na YouTube.

Dziennikarka postanowiła wydać oświadczenie, w którym odniosła się do tych doniesień.

"Nigdy nic nie spadło mi z nieba. Wszystkie moje zawodowe wybory były podyktowane moją ciekawością, radością z bycia z ludźmi i tworzenia — mam nadzieję — lepszego świata dla nas wszystkich. Bo pytając, dostajemy odpowiedź — zawsze jakąś. A ja lubię i jedno, i drugie. Odpowiadając więc na liczne (publiczne i prywatne) pytania o to, czy »mam już« pracę w telewizji, odpowiadam: NIE! Nigdzie się nie wybieram. Do żadnej (!) stacji. Nieustająco zapraszam natomiast na mój kanał na YouTubie, bo jest W MOIM STYLU" — napisała.

Reklama

Drugie małżeństwo Magdy Mołek

Maciej Taborowski to drugi mąż Magdy Mołek. Mają dwóch synów, Henryka i Stefana. Ślub wzięli w tajemnicy przed mediami w 2011 r. Pierwsze małżeństwo Magdy Mołek z biznesmenem Danielem Lewczukiem zakończyło się rozwodem.

Rozmawiamy o wszystkim. Pomagamy sobie. Kiedy ja więcej pracuję, mąż jest z dziećmi, ogarnia dom. Miłość jest beztroska wtedy, kiedy chodzi się na romantyczne randki, ale codzienne życie z opieką nad dziećmi, pracą zawodową i ważnymi projektami to już miłość wymagająca. To jest test partnerstwa - powiedziała Magda Mołek o związku z Taborowskim w wywiadzie dla magazynu "Viva".

Reklama

Maciej Taborowski, prawnik, profesor

Maciej Taborowski jest prawnikiem, doktorem habilitowanym nauk prawnych, adwokatem, profesorem w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk, specjalistą w zakresie prawa Unii Europejskiej i prawa międzynarodowego. W latach 2019–2022 był zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich. W 2021 roku został laureatem nagrody specjalnej Press Club Polska za działalność na rzecz ochrony praw i swobód obywatelskich, w tym wolności słowa. Brał też udział w głośnej akcji medialnej "Wolne sądy".