" Zatoka szpiegów" to 9-odcinkowy serial, którego akcja rozgrywa się w Gdyni i Gdańsku latem 1940 r. Reżyserem jest Michał Rogalski, który ma na swoim koncie m.in. takie produkcje jak "Ostatnia akcja", "Letnie przesilenie", "Gotowi na wszystko", "Exterminator".

Reklama

Scenariusz "Zatoki szpiegów" oparty na faktach

"Zatoka szpiegów" to historia Franza Neumanna (w tej roli Bartosz Gelner), młodego oficera Abwehry, który zdobywa konsekwentnie kolejne szczeble kariery. Gdy odkrywa swoje polskie pochodzenie, decyduje się zostać alianckim szpiegiem. Jego zadaniem jest zdobywanie informacji o działaniach Kriegsmarine podczas bitwy o Atlantyk. Zagrożony dekonspiracją, podejrzewany o zdradę przez Niemców i Polaków, Franz musi dokonać wyboru między rodziną, ojczyzną a miłością.

Fabuła oparta jest na prawdziwych wydarzeniach takich jak wizyta w Gdyni pancernika Bismarck czy przechwycenie danych o misjach niemieckich okrętów podwodnych. W serialu występują także m.in. Karolina Kominek (Greta), Mariusz Bonaszewski (Kesser), Wiktoria Supryn (Ilse), Michał Balicki (Engel), Maria Świłpa (Anna).

Dziewięcioodcinkowy serial historyczny „Zatoka szpiegów" będzie można oglądać już od stycznia w każdą niedzielę o godzinie 20:20 w TVP1. Antenowa premiera już 7 stycznia 2024 r.

Premierę serialu zapowiedział hollywoodzki portal Deadline.com.