Portal Wirtualne Media przekazał, że Przemysław Wenerski odszedł z zespołu "Wiadomości" w połowie listopada. Jego nazwisko nie pojawia się już na planszach końcowych głównego wydania wśród osób przygotowujących program.

Reklama

Portal skontaktował się z nim, jednak Wenerski odmówił komentowania tej kwestii. Centrum Informacji Telewizji Polskiej również nie udzieliło odpowiedzi na pytania przesłane przez portal.

W ostatnich tygodniach wydawcami "Wiadomości" o godz. 19:30 byli Edyta Suchacka, Marcin Tulicki (były reporter programu, a od czerwca tego roku wicedyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej), Mariusz Jarosiewicz i Robert Kalinowski.

Przemysław Wenerski zwolnił się z TVP. Kim jest?

Przemysław Wenerski był związany z TVP od 2016 roku. Wcześniej pracował w TVN24. Początkowo pełnił funkcję wydawcy w TVP Info, a potem między innymi redaktora nadzorującego "Magazyn śledczy Anity Gargas".

Na początku 2018 roku został szefem redakcji magazynu reporterskiego "Alarm!", który był emitowany po głównym wydaniu "Wiadomości". W połowie 2020 roku dołączył do składu Komisji Etyki TVP. Do zespołu "Wiadomości" dołączył w maju tego roku. Wcześniej, w 2017 roku również przez trzy miesiące zajmował się wydawaniem tego programu.

Kto jeszcze odszedł z redakcji "Wiadomości" TVP?

Reklama

Po wyborach parlamentarnych z redakcji programu "Wiadomości" odeszło kilka osób. Bartłomiej Graczak, związany z TVP od początku 2016 roku, złożył wypowiedzenie i przestał pojawiać się na antenie w drugiej połowie października. Graczak wyraził zamiar zakończenia współpracy z TVP, jednak nie rezygnuje z pracy w dziennikarstwie i mediach.

Nieoficjalnie potwierdzono również odejście z programu "Wiadomości" reporterów Karola Jałtuszewskiego (specjalizującego się głównie w polskiej polityce) i Damiana Diaza (zajmującego się tematyką gospodarczą). Obaj nie potwierdzają oficjalnie tych informacji, a Telewizja Polska nie przekazuje oficjalnych komunikatów na ten temat. Damian Diaz ma rzekomo przejść do Narodowego Banku Polskiego.

Natomiast 13 grudnia z programem "Wiadomości" podobno pożegna się Danuta Holecka, szefowa redakcji i jedna z głównych prowadzących. Choć informacja nie została oficjalnie potwierdzona przez Telewizję Polską, to kilka portali nieoficjalnie potwierdziło tę wiadomość u informatorów z TVP.