Sylwia Dekiert ponad 20 lat temu rozpoczęła pracę w redakcji sportowej Telewizji Polskiej. Dziś jest jedną z gwiazd TVP Sport, ale nie tylko. Od 2017 r. współprowadzi również "Wielkie Testy" w TVP1.

Dziennikarka na swoim profilu w mediach społecznościowych dzieli się czasem swoim życiem prywatnym. Pojawiają się tam np. zdjęcia jej małego synka.

Reklama

Nowa miłość Sylwii Dekiert

16 grudnia Sylwia Dekiert urodziła syna, który otrzymał imię Luka. Jego ojcem jest ukochany dziennikarki, Sławomir Nelup. W 2019 roku gwiazda przyjęła oświadczyny Sławomira Nelupa. Co ciekawe, jej nowy wybranek zawodowo także związany jest z... TVP. Tyle że nie jako dziennikarz, a producent. Sławomir Nelup jest młodszy od ukochanej o 12 lat.

Reklama

Nelup oświadczył się ukochanej w przepięknym miejscu, na greckiej wyspie Kos. Minęły 24h, a ja wciąż nie mogę uwierzyć! - pisała na gorąco na Instagramie Dekiert.

Sylwia Dekiert długo była związana z innym dziennikarzem TVP Sport Rafałem Darżynkiewiczem. Była, bo para z czasem rozstała się. Dekiert i Darżynkiewicz mają dwóch synów: Doriana (ur. 2009) i Igora (ur. 2015).

O Sylwii Dekiert zrobiło się bardzo głośno w czerwcu 2021 roku, przy okazji Euro 2020. Dziennikarka w trudnych okolicznościach zaliczyła wpadkę, która nie uszła uwadze telewidzów.

Wpadka Sylwii Dekiert podczas komentowania meczu

Po tym, jak na boisku w trakcie meczu Dania - Finlandia przytomność stracił Christian Eriksen, Dekiert zaczęła zastanawiać się, co będzie z turniejem, jeśli zostanie ogłoszona żałoba. Na szczęście reprezentant Danii po reanimacji odzyskał świadomość, a dziś znów gra zawodowo w piłkę.

Przez 20 lat pracy nigdy nie miałam trudniejszego studia. [...] Nie uśmierciłam go, więc nie rozumiem skali hejtu. Pytanie o żałobę na wypadek gdyby… faktycznie było niefortunne. Przepraszam - napisała dziennikarka w mediach społecznościowych po tym wydarzeniu.