Podczas eurowizyjnej imprezy, która odbyła się w Polsce, i która poprzedza tegoroczny konkurs wystąpiło ponad 30 wykonawców.

Pojawili się na niej m.in. Viki Gabor, czy Krystian Ochman. Zabrakło na niej jednak tegorocznej reprezentantki Polski na Eurowizji 2023, czyli Blanki Stajkow. Artystka będzie w Liverpoolu śpiewać piosenkę "Solo", którą wygrała polskie eliminacje.

Reklama

Jej nieobecność wywołała wiele domysłów i plotek. Spekulowano, że Blanka nie pojawiła się na imprezie, bo obawiała się krytyki ze strony publiczności. Miała być ona związana z tym, że część fanów konkursu podważała wyniki głosowania i domagała się transparentności ze strony TVP, która nie ujawniła szczegółów punktacji jury.

Dlaczego Blanka nie pojawiła się na imprezie przed Eurowizją 2023?

Głos w sprawie zabrała sama zainteresowana. Na nagraniu, które opublikowała w sieci pozdrawia fanów z Tel Awiwu. Okazuje się, że Blanka wybrała się tam na przedeurowizyjną imprezę "Israel Calling".

Widziałam, że wczoraj się świetnie bawiliście na "Polish Eurovision Party". Bardzo żałuję, że nie mogłam z wami tam być, natomiast na pewno wam to wynagrodzę i niedługo zobaczymy się w Polsce. Wczoraj byłam w Mediolanie, dzisiaj jestem w Izraelu, (...) więc jest bardzo dużo zajętości - słyszymy.

Przypomnijmy, że Eurowizja 2023 odbędzie się 9, 11 i 13 maja w Liverpoolu. Blanka wystąpi w drugim półfinale konkursu.