„Tegoroczny sylwester Telewizji Polskiej będzie czymś więcej niż tradycyjnym koncertem. Widzów czeka niezwykły muzyczny spektakl, który przeniesie ich w świat największych gwiazd i przebojów disco, kryształowych kul, DJ-ów, remiksów i rozgrzanych do czerwoności parkietów. Akcja widowiska rozegra się wokół imponującej ruchomej DJ-ki. Wszystko to z wykorzystaniem technologii nowej generacji projektorów, mobilnych ekranów, multimediów i feerii świateł. Mając na uwadze aspekt ekologiczny i ekonomiczny, przy budowie scenografii zostaną wykorzystane elementy z ubiegłorocznego show sylwestrowego” – czytamy w serwisie internetowym TVP.

Reklama

Imprezę zgłoszono na 30 tys. ale jak co roku, na terenie przyległym do wyznaczonych sektorów będą bawiły się kolejne tysiące osób.

Wśród zapowiedzianych artystów, którzy wystąpią pod Giewontem w sylwestrową noc, : Edyta Górniak i Justyna Steczkowska z synami, MaRina, Sara James, Viki Gabor, Golec uOrkiestra, Zenon Martyniuk z zespołem, Daria, Komodo, Sławomir i Kajra, Thomas Anders, a także ukraińska supergwiazda Dzidzio.

W sylwestrowy wieczór w Zakopanem wystąpią też: MaRina, Maja Hyży, Kasia Moś, Grupa KOMBI Łosowski, Kuba Szmajkowski, Jan Majewski, zespół Felivers czy barwna karawana Don Vasyla. W góralskie klimaty sylwestrowiczów wprowadzą: Golec uOrkiestra, Staszek Karpiel-Bułecka oraz kapela Ciupaga.

Reklama

Na Równi Krupowej wystąpią także gwiazdy disco polo: Piękni i Młodzi, Playboys, Weekend, Defis, Classic, Boys, MiłyPan, Voyager, Blanka i niekwestionowany król gatunku – Zenon Martyniuk – zapowiada TVP.

Jak co roku na zakopiańskiej scenie sylwestrowej pojawi się światowa gwiazda – zapowiada TVP, ale na razie nie wiadomo, kto to będzie. Wśród medialnych spekulacji pojawia się brytyjsko-albańska wokalistka Dua Lipa. W ubiegłym roku pod Tatrami zaśpiewał Jason Derulo.

O oprawę choreograficzną Sylwestra Marzeń z TVP zadbają tancerze Agustina Egurroli, a jednym z motywów przewodnich widowiska mają być taneczne trendy z TikToka. Sylwestrowy koncert poprowadzą: Ida Nowakowska, Małgorzata Tomaszewska, Iza Krzan, Tomasz Kammel, Aleksander Sikora oraz Norbi. Tegoroczną edycję „Sylwestra Marzeń z TVP2” wyreżyseruje Mikołaj Dobrowolski.(PAP)

Reklama

autor: Szymon Bafia

szb/ dki/