Nowa czołówka pojawiła się przed 1625. odcinkiem serialu.

Reklama

Zaczyna się tak samo, jak dotychczas. Na ekranie pojawia się Teresa Lipowska wcielająca się w postać Barbary Mostowiak, po niej Małgorzata Pieńkowska oraz Robert Moskwa.

Kolejne postaci serialu pojawiające się na ekranie to m.in. Ula i Bartek Lisieccy (Iga Krefft i Arkadiusz Smoleński) oraz Zofia Kisiel-Żak (Małgorzata Rożniatowska). Po nich z kolei nie pojawia się już, jak dotychczas Barbara Kurdej-Szatan, czyli serialowa Joanna Chodakowska. Jej odejście ogłosił sam Jacek Kurski. Po tym, jak zamieściła wulgarny wpis na Instagramie, w którym nazwała funkcjonariuszy Straży Granicznej "mordercami".

Kurdej-Szatan nie jest jedyną aktorką, która nie pojawia się już w czołówce. Zniknął także Paweł Deląg, który grał Michała Ostrowskiego oraz Olga Szomańska i Tomasz Oświeciński, czyli serialowa Marzenka i Andrzej.

W intro debiutują zaś serialowi Patrycja i Jerzy Argasińscy (Alżbeta Lenska i Karol Strasburger), Paweł Zduński (Rafał Mroczek), który pojawia się obok nowej serialowej partnerki życiowej Franki (Dominika Kachlik). W czołówce nie pojawia się również Maurycy Popiel, grający Aleksandra Chodakowskiego.

Reklama

Końcówka czołówki pozostaje bez zmian, zamykają ją najpierw Kinga i Piotr Zduńscy (Katarzyna Cichopek i Marcin Mroczek) a następnie Izabela i Marcin Chodakowscy (Adriana Kalska i Mikołaj Roznerski).