Jako pierwszy swoje kondolencje złożył rodzinie zmarłego Tomek Mędrzak, dyrektor Teatru TM, gdzie aktor występował w ostatnich latach.

Reklama

Trudno wyrazić w takiej chwili wszystkie uczucia, które mamy w sercu. Trudno zebrać myśli i ubrać je w słowa. Żal, smutek, niedowierzanie i tęsknota. Będzie nam brakowało wspólnie spędzanego czasu - na scenie i poza nią – napisał na Facebooku.

Aktor grał ostatnimi czasy w serialach "Barwy szczęścia" i "Blondynka".

To smutna i szokująca wiadomość. Krzysztof był świetnym kolegą. Będzie mi go bardzo brakowało - napisał Mateusz Banasiuk.

Olaf Lubaszenko podkreślił skromność aktora i podziękował mu za wspólny czas spędzony na planie filmów i w teatrze.

Krzysiu, nie mogę uwierzyć… Aktor niezwykły, a przy tym prawdziwie nieśmiały i autentycznie skromny człowiek. Dziękuję ci za te kilkaset teatralnych wieczorów, za dni na planach filmowych. Wiele się od ciebie nauczyłem, chociaż ty pewnie skromnie byś temu zaprzeczył… Żegnaj – czytamy.

Mój serialowy Tata... 13 lat wspólnej pracy, spotkań na planie, których nie da się zapomnieć. Poczucie humoru, sarkastyczne żarty, cięte riposty, nonkonformizm i własny pomysł na siebie. Introwertyk, a jak się wkurzył wulkan emocji... Indywidualista ale przede wszystkim dobry człowiek… Cholernie ciężko będzie grać bez ciebie Krzysiu - napisała Katarzyna Glinka.

Aktora żegnał także Tadeusz Chudecki, Magda Schejbal oraz Rafał Cieszyński.

Krzysiu... nie wierzę... serce mi pękło – napisał Paweł Małaszyński.

Aktor poza serialami, w których grywał ostatnimi czasy, znany m.in. z filmów "Kiler" i "Cześć, Tereska". Miał 70 lat.