- Ten wywiad możemy potraktować jako mój coming out. Jestem już tak stary, że nie będę się ukrywał - wyznał Wróżbita Maciej.

Reklama

Imponujący staż związku

Skrzątek zauważył, że imponujący staż jego związku jest najlepszym dowodem na kłamliwość stereotypów na temat rzekomej niewierności gejów. - Jesteśmy razem prawie 20 lat z moim parterem, jesteśmy bardzo szczęśliwi i bardzo się kochamy - powiedział wróżbita.

Pytany o potencjalny ślub, przyznał, że chętnie zalegalizowałby swój związek w Polsce, przede wszystkim ze względów praktycznych.

Reklama

- Nie potrzebuję tego, żeby udowodnić, że kogoś kocham. Ślub byłby ułatwieniem naszego życia, jeśli chodzi o sprawy spadkowe, notarialne czy medyczne. To przede wszystkim jest dla nas trudne, bo nie wyobrażam sobie sytuacji, żeby Tomek znalazł się w szpitalu, a ja nie mógłbym trzymać jego ręki - powiedział celebryta.

Hejtują tylko politycy?

Wróżbita wyznał też, że ani on, ani jego partner Tomek nigdy nie doświadczyli homofobii ze strony zwykłych ludzi, a jedynie od rządzących. Podkreślił jednak, że nie afiszuje się publicznie z okazywaniem uczuć, a za rękę z partnerem spaceruje wyłącznie za granicą.

- Ja jestem w naprawdę szczęśliwym związku i może kiedyś weźmiemy ślub - spuentował.