To jest duża restauracja, ma ponad 300 miejsc siedzących, ze względu na zagrożenie epidemiologiczne ja się pod tym nie podpisuję! - pisała o sprawie na Facebooku Magda Gessler.

Reklama

W niedzielę w mediach społecznościowych Schronisko Smaków poinformowało, że kończy prowadzenie lokalu pod nadzorem celebrytki a decyzję tę podjęło już kilka miesięcy temu.

[...] Umowę o współpracy wypowiedzieliśmy już w listopadzie 2020 roku z zachowaniem półrocznego okresu wypowiedzenia, który upływał w kwietniu 2021 r. Skąd więc szybsze zakończenie współpracy? Główny wpływ miało na to "oświadczenie" Magdy Gessler na jej Facebooku. Zdecydowaliśmy się na otwarcie restauracji po ZIELONYM ŚWIETLE od prawników Pani Magdy, którzy brali czynny udział w "debatowaniu" na temat tego czy otwierać, czy nie. Otworzyliśmy restaurację, a tego samego dnia Pani Magda opublikowała oświadczenie, w którym sprzeciwia się otwarciu i zarzeka, że nic o tym nie wiedziała - czytamy na profilu restauracji, która obecnie nosi nazwę Schronisko Bukowinka.

Do sprawy odniosła się także Magda Gessler.

"Nie zgadzam się z priorytetami ani filozofią"

O rozstaniu z restauracją nie omieszkała poinformować także sama restauratorka.

TO JUŻ NIE JEST MIEJSCE MAGDY GESSLER - zaczyna facebookowy wpis. Wyjaśnia też, kto zawinił.

W dniu 29.01 z winy franczyzobiorcy rozwiązałam umowę ze skutkiem natychmiastowym. Nie zgadzam się z priorytetami ani filozofią prowadzenia tego miejsca przez franczyzobiorcę. I dlatego nie będę odpowiadała za jakość, menu, wygląd, wystrój restauracji oraz sklepu internetowego. Nie będę odpowiadała także za żadne inne aspekty związane z działalnością tego podmiotu. W związku z tym, od 29.01.2021 roku to miejsce nie ma prawa być już firmowane moim nazwiskiem - napisała.