Podobnie, jak w latach ubiegłych, także i w tym roku nie brakuje ciekawych i bardzo oryginalnych przedmiotów, które można wylicytować w ramach 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Aukcje można znaleźć na stronie rzeczyodserca.pl. W tym roku pieniądze zbierane są na laryngologię, otolaryngologię oraz diagnostykę głowy.

Reklama

Na stronie aukcji na rzecz WOŚP przez ostatnie dwa tygodnie pojawiło się wiele nowych atrakcyjnych ofert do wylicytowania.

Wśród nich jest chociażby przejażdżka konna od Karoliny i Piotra Kraśko. Obecnie trzeba za nią zapłacić ok. 10 tys. złotych. Z kolei Fiat126p i spotkanie z Filipem Chajzerem to koszt ponad 12 tys. złotych. Kurs makijażu z Julią Wieniawą osiągnął kwotę prawie 4 tys. złotych. Jedną z największych kwot aukcji, bo ponad 450 tys. złotych osiągnęło Ferrari i książka Radosława Kotarskiego. Za poprowadzenie wspólnie z Andrzejem Poniedzielskim audycji radiowej trzeba z kolei zapłacić ponad 6 tys. złotych.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się niebieska kurtka Marcina Najmana, która jak stwierdził sportowiec "żyje swoim życiem w internecie". Ostatecznie została już zlicytowana przez dziennikarza Krzysztofa Stanowskiego za 20 400 złotych. Zwycięzca odbierze ją w sztabie WOŚP w Częstochowie podczas finału.

Nieźle radzi sobie na aukcji również megafon kampanii prezydenckiej Rafała Trzaskowskiego. Jego kwota obecnie wynosi ok. 8 200 złotych. Osoby ze świata kultury i sportu chętnie wystawiają na licytację kolację lub spotkanie z nimi. Za tę z Alicją Majewską i Andrzejem Piasecznym trzeba zapłacić 12 200 złotych, za wyjątkowy dzień od Małgorzaty Rozenek-Majdan - 20 100 złotych, a z Dawidem Wolińskim - 6 700 złotych. Spotkanie z Joanną Przetakiewicz to koszt 8 200 złotych.

Obiad z marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim i zwiedzanie Parlamentu kosztuje obecnie 10 002 zł. Dużym powodzeniem cieszy się również dzień w Radiu 357. Osiągnął obecnie kwotę 10 577 złotych.

Z kolei spacer po Warszawie z Andrzejem Grabowskim osiągnął obecnie kwotę w wysokości 9 700 złotych a epizod na planie serialu "BrzydUla 2" 24 200 zł.

Sprzątanie od Chyry

Wśród oryginalnych propozycji znalazła się ta od Andrzeja Chyry. Aktor zaoferował, że posprząta mieszkanie zwycięzcy.

W tym roku chciałbym, abyście państwo zlicytowali moje sprzątanie państwa mieszkania. Myślę, że poradzę sobie w każdych warunkach, więc jeżeli macie państwo ochotę, żeby wysprzątać im mieszkanie, to po prostu proponujcie odpowiednie kwoty – mówi na nagraniu, zamieszczonym w sieci. Dodaje oczywiście, że będzie trzeba poczekać na sprzyjające warunki w związku z pandemią.

Ale licytacja już teraz trwa, a kwota oczywiście na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy – zaznaczył. Propozycja aktora osiągnęła już kwotę 10 tys. złotych.

Bracia Collins wystawili na aukcję replikę serialowego Walker Texas Ranger Truck czyli Dodge Ram 1500, którym funkcjonariusz Cordell Walker poruszał się po bezdrożach stanu Teksas. W środku znajduje się scenariusz jednego z odcinków. Cena to ponad 60 tys. złotych.

Na aukcjach WOŚP nie brakuje też przedmiotów od gwiazd sportu i estrady. Rarytasem jest zapewne rakieta z French Open od Igi Świątek oraz pamiątkowa piłka z autografem. Trzeba za nią zapłacić ok. 18 150 złotych. Piotr Żyła przekazał za to kostium, który osiągnął już cenę 9 900 złotych a Andrzej Bargiel narty. Ich cena to 7 600 zł.

Sukienka i kopia klawiatury

Agata Młynarska oddała z kolei na aukcję sukienkę Caroliny Herrery, w której wystąpiła w niej tylko raz, podczas prezentacji jesiennych nowości TVN Style. I jak podkreśla miała wtedy na sobie przyklejone serduszko WOŚP. To piękna satynowa kreacja, biała w czarne kropki, z czarną szarfą. Jej cena obecnie to 1 075 złotych.

Grażyna Torbicka przekazała na aukcję kopię klawiatury mistrza Ignacego Jana Paderewskiego. Ta kopia została wykonana specjalnie na potrzeby filmu „Hiszpanka” z 2014, który opowiadał o powstaniu wielkopolskim. To rzecz absolutnie wyjątkowa i z największą radością ją przekazujemy, ponieważ weszliśmy w jej posiadanie na aukcji w czasie Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu – podkreśla Grażyna Torbicka, która klawiaturę przekazuje wraz z mężem. Jej koszt to 3 100 złotych.

Z kolei Złota Płyta od Viki Gabor z autografem piosenkarki osiągnęła obecnie cenę 4 tys. zł, a obraz i kolacja z Roksaną Węgiel - 8 tys. zł. Przedpremierowe wysłuchanie płyty Ewy Farnej w towarzystwie piosenkarki t z kolei koszt 7 100 złotych.