W środę wieczorem Sejm powołał członków państwowej komisji do spraw pedofilii. Prowadząca obrady Elżbieta Witek była tak rozbawiona, że nie mogąc powstrzymać się od śmiechu kilkukrotnie musiała wyłączać swój telefon. Po fakcie marszałek tak tłumaczyła swoje zachowanie:

Reklama

Nie śmiałam się z komisji ds. pedofilii, tylko z sytuacji, jaka wynikła; była długa procedura głosowania, to posłowie sobie zażartowali.

Zachowanie Elżbiety Witek oburzyło wielu polityków opozycji oraz przedstawicieli mediów. Agata Młynarska, nie kryjąc zniesmaczenia, skomentowała sytuację z Sejmu na swoim Instagramie:

Szanowna Pani Marszałek, jak Pani by się czuła jako mama zgwałconego dziecka, gdyby słyszała Pani śmiech przy powoływaniu komisji, która być może stanie się ostatnią deską ratunku dla ofiar pedofilii. Pani śmiech brzmi strasznie! Jest przerażający. Czuję się nim dotknięta na wielu poziomach. Jako matka, kobieta, obywatelka. Nie wiem jak Pani się wytłumaczy z tego śmiechu ale wiem jedno, że patrząc sobie w twarz w lustrze będzie go Pani zawsze słyszeć. #shame #wstyd #solidarnośćzofiarami #pedofilia #komisjadosprawpedofilii #elżbietawitek #sejm #glosowanie #agatamlynarska

Reklama

Post Agaty Młynarskiej skomentował popularny trener personalny Qczaj, który w dzieciństwie sam był ofiarą pedofilii:

Jakie to jest smutne! Niech się śmieją.. z mojego płaczu tez się śmieją... a w sobotę na oczach pijanej matki i partnera matki dziadek zgwałcił 7letnią dziewczynkę! Śmiejmy się ku*wa!!!! Gdzie my zyjemy?!