Gwiazdy telewizji z takim dorobkiem jak Katarzyna Dowbor mają sporą wartość reklamową. Firmy, które chcą, by swoją twarzą i nazwiskiem promowały ich produkty i usługi, muszą za to słono zapłacić. Dlatego wykorzystanie gwiazdy w reklamie bez jej zgody i wiedzy jest oszustwem, które naraża ją nie tylko na straty finansowe, ale i uszczerbek na wizerunku. Zwłaszcza, gdy "reklamowany" przez nią produkt jest wątpliwej jakości.

Reklama

Katarzyna Dowbor na swoim Instagramie postanowiła przestrzec fanów przez zakupem środka na pasożyty, który producent reklamuje jej wizerunkiem:

‼️ Uwaga! Nie dajcie się nabrać! Oszustwo! ‼️ W Internecie pojawiły się reklamy produktu Germitox na pozbycie się pasożytów z organizmu. W tych reklamach bezprawnie wykorzystano mój wizerunek i nazwisko. Nigdy nie reklamowałam żadnego produktu na pasożyty i nie udzieliłam żadnego wywiadu na ten temat! Przestrzegam Was przed kupowaniem preparatów niewiadomego pochodzenia. Mogą być niebezpieczne dla Waszego zdrowia. A wobec oszustów wyciągnę konsekwencje prawne.

Podobny problem z nielegalnym wykorzystaniem własnego wizerunku mieli wcześniej między innymi Magda Gessler, Marcin Prokop, Dorota Wellman, Natalia Siwiec i Małgorzata Rozenek.