Pierwszy alarm zadzwonił w mojej głowie, kiedy Michał, którego osobiście lubię i cenię jego żywą inteligencję, w programie "Ugotowani" założył jako modowe akcesorium opaskę ze znakiem Polski Walczącej – napisała Karolina Korwin Piotrowska na onet.pl. Jak dodała, niewiele brakowało, by wybuchł skandal. – Na szczęście w programie był Filip Chajzer, który zareagował na to jak każdy przyzwoity człowiek, który historię zna, choć trochę myśli i czuje, delikatnie mówiąc, dyskomfort, kiedy ktoś dla próżności i głupoty używa symboli, które są dla wielu ludzi ważne i okupione krwią. Zrobiła się afera i słusznie.

Reklama

Najwyraźniej tego Michałowi Witkowskiemu było jeszcze mało. Jak zauważa Korwin Piotrowska, prowokator i bloger modowy zamieścił na swoim profilu na Facebooku szereg fotografii, na których pozuje w nakryciu głowy, wyglądającym jak bogato ozdobiona furażerka.

Facebook

Co w tej stylizacji jest najbardziej oburzające, to znajdujący się na boku furażerki duży czarny symbol SS, niemieckiej nazistowskiej formacji wojskowej, która zajmowała się między innymi mordowaniem Polaków i Żydów w czasie II wojny światowej.

Michał po tym nie nauczył się jak widać nic. Teraz pojawił się na Fashion Weeku w Łodzi prezentując na ściance i na swojej zacnej głowie kapelutek. Na nim symbol SS, nazistowskiej formacji zbrojnej – komentuje Korwin Piotrowska.

Międzynarodowy Trybunał Wojskowy w Norymberdze sądzący niemieckich zbrodniarzy wojennych uznał w 1947 roku SS za organizację zbrodniczą.