>>>Palikot: Ten rząd ma przecież sukcesy

Reklama

Najbardziej fascynuje mnie to, co stało się w ludziach po objęciu rządów w Polsce przez Platformę Obywatelską. Mimo że opozycja cały czas wytyka tej partii obiecane, a niezrealizowane jeszcze projekty, to w ludziach jest pewien spokój. Pomimo sprawy związanej ze stoczniami czy prywatyzacji przedsiębiorstw wszyscy podchodzą z dużą wyrozumiałością do pracy tego rządu. W naszym społeczeństwie zapanował zdrowy rozsądek.

Jestem na świeżo po absurdalnej wręcz sytuacji związanej z odwołaniem Zbigniewa Brzozy, dyrektora Teatru Nowego w Łodzi. Ta sprawa jest typowo politycznym zagraniem przeprowadzonym w białych rękawiczkach przez prezydenta miasta, który sympatyzuje z partią PiS. Jest to kompletna kompromitacja tej partii. Dlatego modlę się, żeby PO było jak najdłużej u władzy.

A jeśli chodzi o sukcesy rządu, to cały czas możemy śledzić postępy w jego działaniach. Wiadomo, że nic nie dzieje się od razu. Na wprowadzenie zmian i zatwierdzenie wielu ważnych ustaw potrzeba czasu, bo przy ciągle jeszcze panującej w Polsce biurokracji nic nie dzieje się z dnia na dzień.

Ja najbardziej czekam na rozwój spraw związanych z kulturą oraz na regulacje w sprawie ustawy medialnej. Jeżeli miałbym o coś wnioskować, to byłaby to właśnie sprawa związana z naszym najlepszym towarem eksportowym - sztuką, która jest ceniona na całym świecie.

Co do krytyki rządu przeprowadzonej przez pana Palikota, to musimy wiedzieć, że działania tego posła są zamierzoną prowokacją. Mogę jednak powiedzieć, że dobrze jest mieć w szeregach swojej partii kogoś, kto ma do wszystkiego pewien dystans. Postulaty pana Palikota dzielę jednak zawsze przez dwa.

Skoro jednak poseł zwrócił już uwagę na problem bezradności PO w propagowaniu swoich działań i sukcesów, jak np. tych związanych z reformą wymiaru sprawiedliwości, to powinien także podać przykłady instytucji, które mogłyby się zająć pokazywaniem społeczeństwu tego, co rząd już zrobił. Czy mają to być biuletyny czy też konferencje? Nie wiemy. Ale skoro blog Janusza Palikota wskazał nam już efekty pracy PO, to może to jest właśnie dobre miejsce na takie informacje. A sam poseł mógłby zostać szefem komisji sprawozdawczej z działań PO.