Na WikiUFO nie znajdziemy jednak podrabianych zdjęć latających spodków ani wydumanych i niepotwierdzonych plotek o pseudospotkaniach trzeciego stopnia. "Nasze nastawienie nie jest sensacyjne, ale najbardziej, na ile to możliwe, naukowe" - wyjaśnia jeden z twórców i opiekunów encyklopedii Maurizio Verga, który jest również współzałożycielem Włoskiego Centrum Studiów Ufologicznych (CISU - Centro Italiano Studi Ufologici). "Kto odwiedzi WikiUFO z nadzieją znalezienia jakiejś rewolucyjnej lub śmiałej teorii, zostanie odprawiony z kwitkiem".

Reklama

W WikiUFO już znajduje się ponad 150 artykułów, które mogą być edytowane przez fanów ufologii. "Każdy wkład będzie mile widziany, ale zostanie zweryfikowany przez naszych współpracowników, którzy stworzą specjalny filtr wyszukujący wszelkie nieprawdziwe informacje. Wszystko, co zostanie dodane, powinno odpowiadać stylowi i zasadom naszej encyklopedii" - dodaje Verga.

WikiUFO, jak zastrzegają twórcy na stronie projektu, ma ambicje być poważnym źródłem wiedzy z zakresu ufologii racjonalnej, opartej na naukowych faktach, a nie mitologii.