Baran - Czeka cię fatalne zauroczenie

Kariera i finanse

Czeka cię trudny rok, bo twoje problemy osobiste mogą się niekorzystnie odbić na pracy. Jeśli nie będziesz trzymał nerwów na wodzy, grożą ci konflikty ze współpracownikami i kontrahentami. W najgorszym przypadku takie postępowanie doprowadzi do zerwania ważnych umów i kontraktów.

Uważaj, bo twoi wspólnicy nie będą tolerować takiego zachowania i albo sami odejdą z firmy, albo zmuszą do tego ciebie. Najtrudniejszym okresem będzie wiosna (marzec, kwiecień). Wszystko zależy od twojej postawy. Jeśli będziesz się buntować, złościć i nie posłuchasz słusznej krytyki, możesz nawet stracić pracę! Dopiero w drugiej połowie roku poprawi się twoja sytuacja materialna - pomogą ci życzliwi ludzie, ale ty sam również będziesz musiał włożyć sporo wysiłku w odbudowę swojej pozycji.

Miłość i partnerstwo

Gwiazdy ostrzegają - ta miłość może cię zniszczyć! Zakochasz się nieszczęśliwie i to w osobie, która już jest z kimś związana na stałe. Z takiej sytuacji nie wyniknie nic dobrego. Zwiedziony obietnicami, będziesz liczyć na odwzajemnienie uczucia, ale czeka cię tylko bolesny zawód.

Trawiony zazdrością i uzależniony od kogoś, kto nie ma ochoty rzucać dla ciebie dotychczasowego życia, będziesz nerwowy, co odbije się na twojej pracy. Wyplątanie się z tego fatalnego zauroczenia będzie wymagało od ciebie wiele wysiłku, ale wylecz się jak najszybciej, bo nic nie wróży szczęśliwego zakończenia. Poczujesz się tylko zraniony i zniechęcony do szukania szczęścia gdzie indziej.

Zdrowie

Rozczarowania w życiu prywatnym, niepokój uczuciowy, zazdrość i złe kontakty zarówno z bliskimi, jak i współpracownikami odbiją się niekorzystnie na twoim zdrowiu. Jeśli jesteś w związku małżeńskim, wystrzegaj się zdrady, bo jej efektem może być niechciana ciąża! W przypadku jakichkolwiek dolegliwości rób dokładne badania, a nawet powtórz je u innego lekarza, bo twoje zdrowie może być zagrożone przez błędną diagnozę. Na poprawę kondycji możesz liczyć w drugiej połowie roku, ale musisz dbać o siebie, przestrzegać odpowiedniej diety i unikać alkoholu.

Byk - Wreszcie dostaniesz awans

Kariera i finanse

Zmęczyły cię ostatnie niepowodzenia w pracy, ale możesz wreszcie z optymizmem popatrzeć w przyszłość. Ten rok przyniesie poprawę twojej sytuacji zawodowej i pomyślność w sprawach finansowych. Uda ci się nawiązać atrakcyjne kontakty i podpisać ważny kontrakt. Doczekasz się też upragnionej podwyżki, a za dodatkową pracę szef nagrodzi cię premią.

Możesz też trafić na ciekawą ofertę pracy, która otworzy przed tobą wiele możliwości i da ci szansę awansu. Gwiazdy wróżą sukcesy w karierze zwłaszcza Bykom, które są sportowcami, artystami albo poświęciły się polityce. Ale uwaga! Nie możesz się angażować w żadne ciemne interesy. Nie ulegaj wpływom znajomych i nie licz na łatwy zarobek. Możesz trafić na nieuczciwego wspólnika, który wpędzi cię w kłopoty, a sam zniknie z pieniędzmi.

Miłość i partnerstwo

Satysfakcja zawodowa pozwoli ci spokojniej spojrzeć na życie uczuciowe. Jeśli jesteś w związku, między tobą a ukochaną osobą wreszcie zapanuje harmonia. Znikną problemy finansowe, a co za tym idzie - kłótnie o nadmierne wydatki i niezapłacone rachunki. Uda wam się nawet odłożyć parę złotych i spełnić wakacyjne marzenia. Z kolei osobom, które rozstały się z partnerem z powodu drobnych nieporozumień i przeszkód, gwiazdy wróżą bardzo krótką samotność. Ucisz zranioną ambicję, kup kwiaty i spróbuj odzyskać ukochaną osobę! Wolne Byki mają szansę w tym roku spotkać miłość swojego życia. Ale uwaga! Wasze szczęście może kogoś kłuć w oczy. Nie dajcie się wciągnąć w żadne intrygi i nie słuchajcie plotek - gwiazdy wam sprzyjają!

Zdrowie

Uskrzydlony sukcesami w pracy i szczęśliwą miłością będziesz z podniesioną głową kroczyć do celu, beztrosko depcząc wszystko, co stanie ci na drodze. Wiara we własne możliwości jest bardzo cenna, ale uważaj! Nie przeceniaj swoich sił i nie forsuj zbytnio organizmu. Niekorzystanie z przerw obiadowych i zarywanie nocy tylko po to, by zyskać kolejną pochwałę szefa, na dłuższą metę będzie nieopłacalne, bo odbije się niekorzystnie na twoim zdrowiu. Zwłaszcza panie Byki spodziewające się dziecka powinny bardzo dbać o zdrowie i nie szaleć.

Bliźnięta - Zakochasz się w egoiście

Kariera i finanse

W tym roku opłaci się odrobina ryzyka. Gwiazdy wróżą ci korzystne zmiany w życiu zawodowym i sugerują, że szczęściu warto pomóc. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka twój pomysł może się wydawać szalony, a nawet zuchwały, nie wahaj się! Warto zmienić pracę albo rozpocząć własną działalność gospodarczą. Masz szansę odnieść sukces i zakasować konkurencję! Otwórz punkt usługowy, którego brakuje w twojej okolicy, albo zacznij produkować coś, czego nikt inny jeszcze nie wymyślił. Jeśli zrobisz to z głową i dobrze przygotujesz plan finansowy, czeka cię spektakularny sukces zawodowy i finansowy. Dzięki temu - gdy minie już zamieszanie związane ze zmianami - praca stanie się twoim oparciem i będziesz mógł spokojnie planować przyszłość.

Miłość i partnerstwo

Twoje sukcesy w pracy zauważy płeć przeciwna. Zaczniesz się cieszyć sporym powodzeniem, co może uśpić twoją czujność i instynkt samozachowawczy. I tu czyha niebezpieczeństwo! Osoba, która cię uwiedzie i w sobie rozkocha, może się okazać zwykłym egoistą. Dla ciebie będzie to wielkie uczucie, miłość życia, z którą zaczniesz wiązać plany na przyszłość, ale dla niej ważniejsze będą twoje pieniądze. Człowiek zaślepiony uczuciem jest w stanie wybaczyć wszystko – nie tylko humory i zmienne nastroje, ale nawet zdrady. Ale taki związek jest wyniszczający. Mało tego! Może zrujnować cię finansowo i sprawić, że stracisz cały swój dotychczasowy dorobek. Jeśli jesteś już w związku małżeńskim, będziesz gotów rzucić rodzinę. Nie rób tego! Nie warto!

Zdrowie

To będzie rok wielkich emocji (z jednej strony sukcesy w pracy, z drugiej - poważne rozterki uczuciowe), ale na szczęście twoje zdrowie na tym nie ucierpi. Jedynie osoby ze skłonnościami do chorób układu krążenia powinny na siebie uważać (zwłaszcza mężczyźni po 50. roku życia). Dla pozostałych dolegliwości zdrowotne będą łatwe do pokonania. Pamiętaj, że człowiek szczęśliwy to człowiek zdrowy i staraj się unikać sytuacji, które mogłyby to szczęście zachwiać. A jeśli oczekujesz potomka, gwiazdy wróżą, że poród będzie lekki i urodzi ci się syn.

Rak - Uważaj na fałszywych przyjaciół

Kariera i finanse

Na wiosnę (kwiecień, maj) musisz bardzo uważać w pracy. Ktoś nie będzie chciał dopuścić do twojego awansu i zastawi na ciebie pułapkę! Z zemsty czy też po prostu zazdrości przygotuje prowokację albo jakiś podstęp, byle tylko podkopać twoją pozycję w firmie. Bądź czujny! Uważaj na fałszywych przyjaciół i nieszczere rady. Niestety, gdy wszystkie intrygi już się wyjaśnią, okaże się, że stali za nimi twoi dobrzy - zdawać by się mogło - koledzy. Przeżyjesz rozczarowanie, ale ważniejsze, byś nie poddał się przeciwnościom losu.

Po burzliwym okresie przyjdzie chwila spokoju i wówczas masz szansę na powiększenie dochodów. Być może szef, gdy zorientuje się, że padłeś ofiarą prowokacji, doceni twoje prawdziwe zasługi dla firmy i wreszcie osiągniesz satysfakcję zawodową i materialną.

Miłość i partnerstwo

Gwiazdy wróżą ci pomyślność w życiu uczuciowym. Jeśli jesteś już w stałym związku, wasza miłość powinna rozkwitać bez przeszkód. Bardzo możliwe, że spełni się wreszcie wielkie marzenie o dziecku - zdaniem gwiazd będzie to dziewczynka. Jeśli zaś dopiero szukasz partnera, masz szansę spotkać kogoś, kto zapełni pustkę w twoim domu. Ale uwaga! Na szczęśliwe związki czyha wielkie niebezpieczeństwo - zagrażać wam będzie kobieta udająca przyjaciółkę domu, ale tak naprawdę knująca plan, który ma zniszczyć waszą miłość. Podobnie jak w pracy, tak i w życiu osobistym uważaj na fałszywych znajomych. Jeśli w porę nie przejrzysz ich niecnych zamiarów, twój związek może się nawet rozpaść i to z powodów - jak się później okaże – zupełnie nieprawdziwych!

Zdrowie

Od pewnego czasu twoja kondycja fizyczna nieco się pogorszyła, coraz częściej też masz problemy z nerwami. Łatwo wpadasz w złość, cierpisz na bezsenność. Stan ten może się w tym roku pogłębić z powodu stresów, które będziesz przeżywać w pracy. Jeśli uwierzysz w plotki na swój temat, rozpowiadane przez nieżyczliwe osoby, pogorszy się twoja samoocena i możesz nawet nabawić się kompleksów. Ale nie poddawaj się! Zwróć się o pomoc do dobrego specjalisty, a on znajdzie sposób na twoje dolegliwości. Odzyskasz zdrowie, żywotność, młodość.

Lew - Sukces zawodowy na wiosnę

Kariera i finanse

Musisz skończyć z biernością i brakiem pewności siebie w pracy. Niektórzy zarzucają ci nawet tchórzostwo i mają rację! Jeśli w rozpoczynającym się roku nie wykażesz się wreszcie silną wolą i zdecydowaniem, będziesz musiał wchodzić w podejrzane układy. A to grozi ci nawet konfliktem z prawem! Unikaj wątpliwych moralnie kompromisów, nie ulegaj presji kolegów czy wspólników. I przede wszystkim uwierz w siebie! Gwiazdy mówią, że zbliża się dla ciebie pomyślny okres w interesach. Wykorzystaj to, a już na wiosnę spełnią się twoje marzenia o sukcesie. Będzie to miało związek z twoim życiem osobistym – spotkasz wreszcie prawdziwą miłość i to da ci wiarę we własne siły i zdecydowanie poprawi twoją samoocenę. Zaczniesz wreszcie walczyć o swoją karierę. I to skutecznie!

Miłość i partnerstwo

To właśnie dzięki miłości skończą się twoje problemy w pracy. Te dwie dziedziny - uczucia i kariera - są w twoim przypadku ściśle powiązane. Jeśli wplątujesz się w nieszczęśliwe i niepewne związki, od razu odbija się to (niestety niekorzystnie) na twoim podejściu do obowiązków zawodowych. Ale w tym roku masz szansę na prawdziwe uczucie i partnerstwo oparte na wzajemnym zaufaniu i szacunku. Osoba przez ciebie kochana będzie równocześnie twoim największym przyjacielem i pomoże ci odnaleźć swoje miejsce w życiu. Ta miłość zainspiruje cię do działania, które przyniesie dużo radości osobistej. Już nikomu nie będziesz musiał zazdrościć sukcesów, bo sam zaczniesz je odnosić, być może dzięki talentowi odkrytemu właśnie dzięki bliskiej osobie. Nie zmarnuj tej szansy!

Zdrowie

Masz skłonność do wynajdywania urojonych problemów zdrowotnych. Często też zmienia ci się nastrój, łatwo się denerwujesz i okazujesz bliskim swój zły humor. Takie zachowanie to oznaka słabości! Jego przyczyną są z reguły kompleksy, również wydumane. Ale w tym roku z pomocą przyjdzie ci... miłość. Zakochany z wzajemnością uwierzysz we własne możliwości i wszystkie problemy ze zdrowiem znikną, jak ręką odjął! Pamiętaj tylko, by nie zaniedbywać okresowych badań kontrolnych - nawet wtedy, gdy miłość doda ci skrzydeł, warto będzie trzymać rękę na zdrowym pulsie.

Panna - Uwikłasz się w potajemny romans

Kariera i finanse

Gwiazdy wróżą ci w tym roku potajemny romans, który niestety niekorzystnie odbije się na twojej karierze zawodowej. Być może będzie to namiętność bardzo kosztowna - zechcesz obsypywać ukochaną osobę drogimi prezentami i zabierać ją do najlepszych restauracji - przez co zaczniesz popadać w długi. Mało tego! Będziesz chodził podenerwowany i łatwo tracił cierpliwość, a to z kolei spowoduje, że przestaniesz uważać przy wypełnianiu swoich obowiązków służbowych. Takie lekkomyślne postępowanie nie spodoba się twoim szefom i jeśli w porę się nie opamiętasz, możesz nawet stracić pracę! Miłość jest ślepa, przez co łatwo nami manipuluje, ale może też spowodować poważne konsekwencje. Dlatego jak najszybciej będziesz musiał uporządkować swoje życie osobiste. Tylko wtedy jest szansa, że wszystko ułoży się pomyślnie. Upór może zaś prowadzić do niewybaczalnych pomyłek.

Miłość i partnerstwo

Jeśli pozwolisz, by namiętność zdominowała twoje życie, a instynkt zapanował nad rozumem, zniszczysz swoje małżeństwo bądź stały związek, w którym już jesteś! Pozornie na początku tajemny romans przyniesie ci korzyści, bo pogłębi się twoja miłość do dzieci, a małżonek będzie okazywał więcej zainteresowania twoją osobą (być może podświadomie wyczuwając, że ma konkurencję). Ale na dłuższą metę możesz pogubić się w takim podwójnym życiu i stracić nad sobą kontrolę. Uważaj, bo cudzołóstwo będzie miało tragiczne skutki. Lepiej jak najszybciej wracaj do domu!

Zdrowie

Twoje rozkojarzenie i zestresowanie wynikające z podwójnego życia może doprowadzić do nieostrożności i niedbalstwa, których efektem będzie gwałtowna choroba lub wypadek. Silne emocje, wzburzenie może zaś spowodować zaburzenia nerwowe, uderzenia krwi do mózgu, kołatanie serca. To najlepszy dowód na to, że takie życie na krawędzi ci nie służy. Twój namiętny romans może mieć bardzo gwałtowny koniec, a to niekorzystnie odbije się na twoim zdrowiu zarówno fizycznym, jak i psychicznym. Uważaj, by nie popaść w szaleństwo!

Waga - Zdobędziesz sławę i majątek

Kariera i finanse

To będzie dla ciebie dobry rok. Pokonasz wszystkie przeciwności losu, twoja kariera zacznie się rozwijać. To będzie czas ukoronowania wysiłków, szczęśliwy szczególnie dla artystów i twórców obdarzonych talentem i intuicją. Osiągniesz maksimum powodzenia szczególnie w sprawach materialnych. Przed tobą awans społeczny, a nawet bogactwo. Musisz wytrwale dążyć do celu, który sobie wyznaczysz. Sukces może przynieść popularność a nawet sławę.

Miłość i partnerstwo

Bądź bardziej konsekwentny w uczuciach, bo nie unikniesz komplikacji w związku. Pohamuj swoje wybuchy nieuzasadnionej zazdrości, bo nie masz do niej żadnych powodów. Twoje zaufanie powinno być podstawą związku, a jego brak może spowodować załamanie nerwowe partnera. Zacznijcie wreszcie spokojnie rozmawiać, by wasze dyskusje nie przeradzały się w kłótnie i awantury. Twój partner może w końcu stracić cierpliwość i trudno będzie budować wasze relacje od początku.

Zdrowie

Plotki i intrygi fałszywych przyjaciół spowodują u ciebie wyczerpanie nerwowe. Staraj się nie słuchać podszeptów "życzliwych”, którzy będą się wtrącali w twoje sprawy rodzinne. Panie spod znaku Wagi spodziewające się dziecka powinny na siebie uważać. Ciąża to nie choroba, ale ostrożności nigdy za wiele. Nie przepracowujcie się i słuchajcie zaleceń lekarzy.

Skorpion - Dostaniesz intratną propozycję zmiany pracy

Kariera i finanse

Problemy w życiu uczuciowym osłabią twój rozwój zawodowy. Na szczęście będą to kłopoty przejściowe, z którymi w miarę szybko się uporasz. Nie będzie czasu na mazgajstwo, bo staniesz oko w oko z potężnym wyzwaniem, jakim będzie nowe stanowisko, początek nowej kariery, a nawet zmiana zawodu. Propozycja padnie ze strony osoby bardzo atrakcyjnej, zamożnej i wpływowej. Będzie to mocna protekcja zapewniająca sukces i zdecydowaną poprawę sytuacji życiowej i materialnej. Uważaj tylko, aby tej osoby do siebie nie zrazić, bo druga taka szansa może się nie pojawić.

Miłość i partnerstwo

Widmo rozstania, a nawet rozwodu nie doda ci skrzydeł. Zazdrość i zraniona ambicja może wpędzić w depresję i wywołać poczucie winy. Daj sobie trochę czasu na ochłonięcie i zagojenie się ran. W sprawach uczuciowych nie należy niczego przyspieszać. Potrzebny jest czas na wyjście z depresji i osiągnięcie równowagi psychicznej i emocjonalnej. Pojawi się szansa przyspieszająca ten proces. Przyjdzie z zewnątrz.

Zdrowie

Depresja spowodowana problemami w związku może mieć opłakane skutki. Pozwól sobie pomóc i skorzystaj z rad lekarza, by uniknąć pogłębiania się dolegliwości. Potrzebujesz trochę czasu i fachowej pomocy, a wszystko wróci do normy. Przyjęcie pomocy z zewnątrz jest szansą na uporanie się z problemem.

Strzelec - Zaczniesz pracować za granicą

Kariera i finanse

Po rozczarowaniach i innych przykrych doświadczeniach związanych z pracą zawodową w kraju wybierzesz dobrowolne wygnanie, aby pracować za granicą i prowadzić życie pustelnika. Twój optymizm przygaśnie, zastąpi go strach przed jutrem i marazm. Ten stan nie będzie jednak trwał długo. W końcu przywykniesz i zaczniesz zauważać coraz więcej pozytywnych stron tej zmiany. Wkrótce znów zaświeci słońce, a może się zdarzyć, że pieniądze nieoczekiwanie spadną z nieba. Więcej wiary w lepsze jutro, drogi Strzelcze.

Miłość i partnerstwo

W domu będzie spokojnie i bezpiecznie, mimo że będziesz daleko i tylko kilkudniowe odwiedziny będą ci osładzały pracę z dala od rodziny. Wasz związek oparty jest na wzajemnym zaufaniu i nawet długotrwała rozłąka nie jest w stanie mu zagrozić. Twoje małżeństwo będzie poddane próbie, ale wyjdziecie z niej zwycięsko, bo miłość zwycięży wszystkie przeszkody.

Zdrowie

Twoja aktywność i pracowitość jest źródłem zdrowia, a uwolnienie od zobowiązań finansowych przyczyni się do optymistycznego spojrzenia na życie. Będziesz w bardzo dobrej formie, nie grożą ci żadne poważne kłopoty zdrowotne. Nawet, jeśli zdarzy się jakaś drobna infekcja, szybko się z nią uporasz.

Koziorożec - Dobra passa w każdej dziedzinie

Kariera i finanse

Rok 2008 będzie wyjątkowo pomyślny. Większość Koziorożców założy rodzinę, firmę, wybuduje dom albo kupi mieszkanie. Wieczni młodzieńcy spod tego znaku - musicie wreszcie wydorośleć, ponieważ los zmusi was do podejmowania odpowiedzialnych decyzji i dotrzymania zobowiązań. Macie bardzo dużą szansę na awans i poprawę sytuacji materialnej. Wystrzegajcie się tylko nieuczciwych bądź podejrzanych interesów, gdyż przyniosą duże straty finansowe.

Miłość i partnerstwo

Twoje życie uczuciowe będzie teraz podporządkowane zmysłowości. Będziesz przyciągać, uwodzić i zniewalać. Nikt, na kogo zagniesz parol, ci się nie oprze, a twój instynkt zapanuje nad rozumem, co grozi kłopotami. Namiętna zmysłowość może zaowocować potomstwem, nie zawsze oczekiwanym. Mogą się też pojawić konflikty małżeńskie na skutek romansów na boku, afery miłosne i rozczarowania, będące wynikiem pomyłek uczuciowych.

Zdrowie

To bardzo udany dla ciebie czas pod każdym względem. Twoja aktywność fizyczna wpłynie dobrze na formę i samopoczucie. Będziesz cieszył się dobrym zdrowiem dzięki sporym wydatkom przeznaczonym na ten cel. Chorzy mają szansę na wyzdrowienie, a potrzebujący wsparcia materialnego dla ratowania zdrowia lub życia otrzymają je od instytucji charytatywnych lub bogatych sponsorów.

Wodnik - Przed tobą awans i duże pieniądze

Kariera i finanse

Rok pomyślny dla interesów, zapowiada intratną pracę, zyski z handlu i korzystne transakcje. Wodniki wejdą w spółkę, która poprawi ich sytuację materialną, a szczęście w interesach pomnoży dobra materialne. Prawie każdy Wodnik wykaże się gospodarnością i zręcznym postępowaniem w sprawach podatkowych. Przed wami awans społeczny i zawodowy, który w połączeniu ze szczęściem w interesach da wam upragnioną niezależność, a nawet władzę.

Miłość i partnerstwo

W związkach czekają Wodniki na przemian waśnie i pojednania. To będzie bardzo burzliwy rok, ale ze wszystkich zawirowań wyjdziesz obronną ręką. W relacjach z ludźmi przejawiać się będzie twoja manifestacja siły i dążenie do dominacji, co będzie trudne do zaakceptowania przez partnera. Jednak przy zachowaniu umiaru i poskromieniu temperamentu rok ten będzie pomyślny dla przyjaźni i miłości, musisz tylko nad sobą panować.

Zdrowie

Pod wpływem silnych emocji może ci się zdarzyć wyczerpanie nerwowe. Możliwe są też przejściowe problemy zdrowotne spowodowane stresem związanym z podejmowaniem trudnych decyzji. Problemy te będą jednak przejściowe i dość szybko się z nimi uporasz. Twój wrodzony optymizm i siła pozwolą pokonać wszelkie przeciwności losu i niedomagania zdrowotne.

Ryby - Czekają cię nowe wyzwania

Kariera i finanse

Dla Ryb rok 2008 będzie rokiem zysków materialnych w zupełnie nowych dziedzinach. Będziesz podejmował nowe wyzwania, wcielał w życie nowe pomysły i idee. Ten wysiłek się opłaci, efekty będą spektakularne i proporcjonalne do włożonego wysiłku. Korzystne transakcje w pierwszej połowie roku zagwarantują zasłużony zarobek i później będziesz mógł pozwolić sobie wreszcie na odpoczynek i relaks. Zapowiadają się szczęśliwe, nieprzewidziane wydarzenia i szanse zarówno w sferze finansowej jak i społecznej.

Miłość i partnerstwo

Teraz nastąpi poprawa twoich stosunków z bliźnimi. Wreszcie zakończą się nieporozumienia, a na skutek odniesionych sukcesów staniesz się gwiazdą w towarzystwie. Bliscy wybaczą ci drobne błędy i chwile słabości i będziesz cieszyć się ich serdecznością. Uważaj tylko na swoje stosunki z partnerem. Twój cięty język może narobić szkód, lepiej dwa razy pomyśl, zanim coś powiesz, partner jest wrażliwy i nie wybacza tak łatwo.

Zdrowie

Plotki i intrygi twoich byłych kochanków wprowadzać będą nerwowy nastrój. Twoje samopoczucie poprawi się, kiedy wszystko sobie z nimi wyjaśnisz, zamiast udawać, że nic się nie stało. Chowanie głowy w piasek nie jest dobrą metodą, zbierz się na odwagę i porozmawiaj o wspólnych sprawach, zamiast łykać tabletki na uspokojenie i czekać, aż problem sam się rozwiąże.