"Forbes" przygotował listę dwudziestu najlepiej zarabiających ludzi, którzy nie ukończyli jeszcze 25. roku życia. Pierwsze skrzypce w rankingu grają jednak nie gwiazdy show-biznesu, ale młodzi obiecujący sportowcy.

Z 27 milionami dolarów (około 65 mln zł) na koncie prowadzi koszykarz LeBron James, grający w drużynie Cleveland Cavaliers. Po piętach depcze mu amerykański futbolista Reggie Bush. Na podium załapała się jeszcze tenisitka Maria Szarapowa, która zarobiła 23 miliony dolarów.

Zaskakuje suma, jakiej dziennikarze "Forbesa" doliczyli się na koncie aktorki Dakoty Fanning. Choć dziewczynka ma zaledwie 13 lat, może pochwalić się zarobionymi ostatnio czterema milionami dolarów. Grała już u boku Roberta DeNiro i Toma Cruise'a, a przed kamerą nie pokaże się za mniej niż trzy miliony dolarów, czyli ponad siedem milionów złotych.

Na czele listy najlepiej zarabiających młodych aktorów znalazł się Daniel Radcliffe, odtwórca roli czarodzieja Harry'ego Pottera. Młody Brytyjczyk zgarnął ostatnio 15 milionów dolarów. "Forbes" zwraca uwagę, że to więcej niż dostają sławy nawet dwa razy starsze od niego, jak choćby Sandra Bullock, która ma na koncie "marne" 10 milionów dolarów.

Uwagę zwraca też jego filmowa przyjaciółka Emma Watson, która w filmach o Potterze grała Hermionę. Młoda ślicznotka zarobiła cztery miliony dolarów.

Zobacz pełną listę najlepiej zarabiających młodych ludzi:

1. LeBron James (27 milionów dolarów)
2. Reggie Bush (24 miliony dolarów)
3. Maria Szarapowa (23 miliony dolarów)
4. Michelle Wie (19 milionów dolarów)
5. Mary-Kate i Ashley Olsen (każda po 17 milionów dolarów)
6. Daniel Radcliffe (15 milionów dolarów)
7. Hilary Duff (12 milionów dolarów)
8. Avril Lavigne (12 milionów dolarów)
9. Carmelo Anthony (10 milionów dolarów)
10. Keira Knightley (9 milionów dolarów)
11. Carrie Underwood (7 milionów dolarów)
12. Scarlett Johansson (5 milionów dolarów)
13. Mischa Barton (4.5 miliona dolarów)
14. Dakota Fanning (4 miliony dolarów)
15. Emma Watson (4 miliony dolarów)
16. Rupert Grint (4 miliony dolarów)
17. Miley Cyrus (3.5 miliona dolarów)
18. Lindsay Lohan (3.5 miliona dolarów)
19. Mandy Moore (3.5 miliona dolarów)
20. Frankie Muniz (3 miliony dolarów)