- Jako matka i ambasador organizacji jestem wdzięczna Free The Children. Dziękuję, że daliście mi możliwość przełożenie mojej pasji i miłości do dzieci na działania, które propagują edukację młodych kobiet. Mam nadzieję, że we wspieraniu tej ważnej sprawy, poprą mnie także inni - powiedziała Natalie Portman. Nie kryła dumy ze swojej nowej roli.

Reklama

Laureatka Oscara za film "Czarny łabędź", jako ambasadorka marki Dior, wpadła na pomysł, jak zdobyć pieniądze dla potrzebujących. Wybrała jedną z firmowych szminek i to właśnie jej sprzedaż ma wspomóc organizację charytatywną. Część dochodów, jakie przyniesie linia pomadek, zostanie przekazana na finansowanie stypendiów dla dziewcząt z Kenii, chcących zdobyć średnie wykształcenie. Sprzedaż szminki ruszy już jesienią.

Aktorka pomagała zbierać pieniądze dla Free The Children już w roku ubiegłym. Oddała suknię, która miała na sobie podczas gali rozdania Oscarów, a dochód z jej sprzedaży trafił na konto organizacji.

Natalie poparła także inicjatywę zbierania funduszy w ramach akcji The Power of a Girl, która miała na celu zwiększenie dostępności edukacji dla młodych kobiet.