Kolejną "naj" parą polskiego show-biznesu są Tomasz i Hanna Lis. 92 proc. respondentów wskazało, że państwo Lisowie są najbardziej rozpoznawalną parą wśród znanych polskich osobistości.

Reklama

Najbardziej utalentowaną parą jest, w opinii respondentów, jest Anna Maria Jopek i Marcin Kydryński. Dziesiątą parą w tym rankingu zostali Justyna Sieńczyłło i Emilian Kamiński.

W ramach badania ARC Rynek i Opinia Celebrity Monitor respondenci wypowiadali się na temat 18 par polskiego show-biznesu, w których każda z osób ma swój dorobek artystyczny, dziennikarski, bądź sportowy. Para, która zajęła wysokie lokaty w każdej kategorii to Joanna Brodzik i Paweł Wilczak. Ponadto, w pierwszej dziesiątce wszystkich trzech rankingów znaleźli się: Katarzyna i Cezary Żak, Beata Ścibakówna i Jan Englert, Katarzyna Ostrowska-Królikowska i Paweł Królikowski, Reni Jusis i Tomasz Makowiecki, Anna Głogowska i Piotr Gąsowski.

Badanie zrealizowano metodą ankiet internetowych CAWI (Computer Assisted Web Interviews) na własnym panelu dostępowym w terminie od sierpnia do 10 października 2011 roku. Wzięło w nim udział łącznie 2929 internautów w wieku 16-60 lat.

Badanie Celebrity Monitor to cykliczne badanie polskiego rynku gwiazd - osób publicznych z obszaru show biznesu i sportu. Jego podstawowym celem jest zebranie wiedzy na temat znajomości i wizerunku osób obecnych w mediach - aktorów, wokalistów, prezenterów telewizyjnych, dziennikarzy, sportowców. Ocenie poddanych jest ponad 500 polskich gwiazd.