Inne
Reklama
Inne

1. Anja Rubik
W rankingu na pierwszym miejscu znalazła się Anja Rubik, urodzona w 1985 r. w Częstochowie. Karierę rozpoczęła w Mediolanie jako 15-latka, by potem przenieść się do Londynu i w końcu do Nowego Jorku. Pierwsza zainteresowała się nią marka Chloe, której perfumy Anja reklamuje do dzisiaj. Chodziła po wszystkich najważniejszych wybiegach, widuje się ją u boku Chloe Sevigny, Stelli McCartney i innych słynnych postaci. Anja jest charakterystyczna, inteligentna i ma swój styl.

Inne

2. Anna Jagodzińska
Ma 22 lata i imponującą liczbę dokonań. Robiła kampanie reklamowe dla BCBG Max Azria, IBlues, M Missoni, Moschino, Patrizia Pepe, Pinko, Pollini, była na okładce włoskiego i australijskiego "Vogue’a". Na okładkę amerykańskiego wydanie modowej biblii wybrała ją sama Anna Wintour. Podobno obecnie znajduje się na liście 10 najlepszych modelek świata, razem z Anją Rubik zresztą. Podczas ostatniego Fashion Week w Paryżu Ania wzięła udział w 17 pokazach mody firmowanych przez takie marki, jak Chanel, Givenchy, John Galliano, Karl Lagerfeld, Louis Vuitton, Miu Miu, Valentino i Yves Saint Laurent.

Inne

3. Małgosia Bela
Najstarsza w tym rankingu, jednak o najszerszych zainteresowaniach i z dużym już bagażem doświadczeń. 32-letnia modelka próbuje swoich sił w aktorstwie i może się też już poszczycić urodzeniem synka Józefa. Zanim jednak zrobiła sobie przerwę w karierze modelki, zaliczyła kilka edycji Vogue’a i kampanie reklamowe dla Valentino, Versace, Lanvin i Jil Sander. Zagrała w filmie "Ono" Małgorzaty Szumowskiej i "Karol – Człowiek który został papieżem". Po powrocie do zawodu w 2006 roku z łatwością osiągnęła poprzednią pozycję, wzmacniając ją jeszcze o udział w sesji do kalendarza Pirelli na 2009 rok.

Inne

4. Kasia Struss
A po polsku Katarzyna Strusińska, urodziła się w 1987 roku, w Ciechanowie. Trudno było jej się przebić do światowych stolic mody, ale gdy w końcu się udało, znalazła się w 50-tce najlepszych modelek świata. Ma 179 cm wzrostu i wymiary 80-60-80, co uczyniło ją za chudą jak na grecki rynek mody, na którym próbowała się początkowo zaczepić.

Otwierała pokazy wielu znanych projektantów, m.in.: Yves Saint Laurent, Balenciaga, Costume National, Jil Sander, Sinha Stanic, Jil Stuart, Loewe, Jens Laugesen, Amanda Wakeley, Wunderkind. Jej zdjęcia ukazały się m.in. we włoskich, francuskich, amerykańskich wydaniach magazynu Vogue’a, a także pięciokrotnie we francuskim Numéro, magazynach V i W, Ten Magazine oraz Dazed and Confused.


5. Magdalena Frąckowiak
Pochodzi z Gdańska, ma 25 lat. Zaczęła prace w modelingu w wieku 16 lat, jednak nie porzuciła szkoły. Po maturze próbowała dostać się na Columbia University ale niestety nie dostała stypendium, studiowała więc architekturę we Francji, jednocześnie zarabiając jako modelka. Odkąd zdecydowała się na pracę w zawodzie w pełnym wymiarze godzin, pojawia się na wybiegach u najlepszych, jak Ellie Saab, Lanvin, Nina Ricci, Dior, Alexander McQueen, Stella McCartney, Galliano, Hermes, Ungaro, Costume National, Givenchy, Loewe, Valentino, Balenciaga, Victor&Rolf, Versace, Etro. Brała udział w kampaniach reklamowych m.in. French Connection, Pepe Jeans, Reserved, Armani, Sonia Rykiel, Lauren, Fendi, Dior. Kiedyś ma zamiar porzucić pracę modelki i zając się architekturą na serio.

Na dalszych miejscach w rankingu znalazły się Aleksandra Rogowska, którą oglądaliśmy w reklamach firmy Monnari i Ania Porzucek.