Tytułowy bohater, Dexter Morgan, to niepozorny, prostoduszny i przyjacielski człowiek. Pracuje w policyjnym laboratorium, tropiąc zwyrodniałych zabójców. Jednocześnie przed światem ukrywa swoje mordercze skłonności.

Reklama

Koledzy z pracy, przyszywana siostra Debra, ani jego dziewczyna, matka dwójki dzieci, nie domyślają się, że nocą Dexter morduje ludzi, którzy krzywdzą innych. „Potwór w ludzkiej skórze”, jak sam siebie nazywa oczyszcza ulice Miami z wszelkiego rodzaju „szumowin”. Wszystko się zmienia, gdy w mieście pojawia się tajemniczy seryjny morderca Ice Truck Killer. Szaleniec zna mroczny sekret Dextera i rozpoczyna z nim swoją własną grę w „zabijanego”.

Obsypany licznymi nagrodami filmowymi serial powstał na podstawie powieści Jeffa Lindsaya pt: „Demony dobrego Dextera”. Początkowe epizody to historie pełne ironii i czarnego humoru z czasem przeradzające się w pasjonujący dreszczowiec. Niejednoznaczny i zmuszający do myślenia „Dexter” z pewnością zachwyci widzów TVN 7. Czy uwierzą, że także psychopaci potrafią być kochani?

Telewizja TVN 7 rozpocznie emisję od 16 października, w każdy piątek o godzinie 23:25, po dwa premierowe odcinki.