Głównymi bohaterami „Odwróconych” są Paweł Sikora (Artur Żmijewski), doświadczony policjant z Centralnego Biura Śledczego oraz Blacha – Jan Blachowski (Robert Więckiewicz), gangster z najmocniejszej grupy przestępczej w Polsce. Osią serialu jest skomplikowana gra, jaka toczy się między nimi. Policjant próbuje przeciągnąć gangstera na stronę prawa. Gangster chce skorumpować policjanta.

Reklama

Dwaj mężczyźni stoją po przeciwnych stronach barykady, ale wiele ich łączy. Obaj mają wspaniałe żony i obaj bardzo kochają swoje dzieci. Obaj są rozdarci. Blacha pomiędzy miłością i troską o rodzinę a lojalnością wobec grupy, z której się wywodzi. Sikora z kolei miedzy pracą a domem, dla którego ma zawsze za mało czasu.

„Odwróceni” to serial o mafii, w którym oprócz trzymających w napięciu wątków sensacyjnych, ważne jest również tło obyczajowe. Zabójstwa, wymuszenia, napady, spektakularne aresztowania – wszystko to znamy z doniesień mediów. „Odwróceni” wchodzą głębiej. Bohaterowie serialu to więcej niż postacie z pierwszych stron gazet. Obserwujemy dramaty ludzi uwikłanych w gangsterskie porachunki, łzy po stracie bliskich i ciągłą walkę o zapewnienie bezpieczeństwa swojej rodzinie. W przedstawionym w serialu męskim świecie mafii funkcjonują także kobiety. W tle niebezpiecznych rozgrywek pojawiają się również żony i dzieci gangsterów oraz policjantów. Ich postawa wobec sytuacji, w której się znajdują bywa czasem skrajnie różna. Niektóre, jak żona Blachy – Mira, nie godzą się na życie, jakie wiodą i walczą, o siebie i swoją rodzinę. Innym powiew luksusu rozwiewa wątpliwości.

„Odwróceni” to fabularne kino sensacyjne inspirowane prawdziwymi wydarzeniami. W serialu występują gwiazdy polskiej kinematografii: Artur Żmijewski, Robert Więckiewicz, Małgorzata Foremniak, Anna Radwan, Danuta Stenka, Anna Dymna, Krzysztof Globisz, Szymon Bobrowski, Andrzej Grabowski, Marian Dziędziel, Andrzej Zieliński i inni.

Serial „Odwróceni” liczy 13 odcinków. Premierowe odcinki serialu będzie można oglądać w każdy czwartek po godzinie 22.00 w TVN 7. Pierwszy z nich zostanie nadany już 15 października br.