Inne
Reklama
Inne
Inne
Inne
Inne
Inne

Leonardo DiCaprio - cudowne dziecko telewizji zadebiutowało w wieku 5 lat w filmie "Romper Room". Potem przyszedł czas na udział w reklamówkach telewizyjnych i... operę mydlaną "Santa Barbara"! Młodziutki Leo zagrał też bezdomnego chłopca w telenoweli "Growing Pains". Po kilku innych rolach uroczego blondynka przyszła pora na "Chłopięcy świat" u boku Roberta de Niro i doskonałą rolę upośledzonego umysłowo chłopca w "Co gryzie Gilberta Grape'a" u boku Johnny'ego Deepa. Dalszy ciąg wszyscy znają.

Kevin Bacon - w jego filmografii poza takimi pozycjami jak "Frost/Nixon", "Apollo 13", czy "Footloose" znajdują się także opery mydlane: "Search for Tomorrow" i "The Guiding Light" (najdłuższa opera mydlana na świecie, emitowana w latach 1952 - 2009).

Brad Pitt - zanim wcielił się w rolę czarującego złodziejaszka w filmie "Thelma & Louise" pojawił się w kilku odcinkach seriali "Another World", "Growing Pains", oraz "Dallas".

Meg Ryan - znana przede wszystkim z komedii romantycznych aktorka zanim odniosła wielki sukces po filmie "Top Gun" przez dwa lata występowała w operze mydlanej "As The World Turns" jako Betsy Stewart Montgomery Andropoulos.

Susan Sarandon - na początku lat 70-tych ubiegłego wieku młodziutka modelka Susan Sarandon trafiła do obsady serialu "A World Apart". Kto by wtedy pomyślał, że ta niepozorna dziewczyna w przyszłości stworzy tak wspaniałe kreacje aktorskie w filmach: "Thelma & Louise", czy "Przed egzekucją"?

Demi Moore - na początku lat 80-tych ubiegłego wieku była gwiazdą opery mydlanej "General Hospital". Aktorka przez dwa lata grała Jackie Tempelton, której głównym zajęciem było szukanie zaginionej siostry. Czy siostra się odnalazła mało kto pamięta, ale Demi Moore trafiła do Hollywood i już nie dała o sobie zapomnieć.

Lucy Liu - zagrała drugoplanową rolę Courtney w "Beverly Hills 90 210", jak i kilka innych ról filmowych i telewizyjnych, jednak prawdziwym przełomem w jej karierze był udział w serialu "Ally McBeal". Zimna i złośliwa Ling Woo miała pojawić się w serialu tylko jako postać epizodyczna, jednak grająca ja Lucy Liu wypadła tak świetnie, że stały sie jedną z głównych postaci "Ally...". Udało jej się uniknąć etykietki "wrednej Ling" dzięki udziałowi w remake'u "Aniołków Charliego" i dwóch częściach filmów "Kill Bill" Quentina Tarantino.

George Clooney - czyli najprzystojniejszy lekarz świata z "Ostrego dyżuru" zasłynął również dzięki filmom "Ocean's Eleven", "Solaris", "Good Night and Good Luck" (był odtwórcą głównej roli, reżyserem i autorem scenariusza), czy "Tajne przez poufne".