Informację o tym, że Marek Sierocki nie będzie przygotowywał już materiałów do "Teleexpressu" a TVP rozwiązała z nim umowę o pracę podał nieoficjalnie Jacek Gądek z Gazeta.pl.

Sam Sierocki w w rozmowie z Onetem potwierdził te doniesienia, ale nie chciał komentować tej decyzji TVP. Okazuje się, że prezenter najwyraźniej zostaje jednak w stacji. Wirtualnemedia.pl rozmawiały na ten temat z Tomaszem Sygutem, czyli dyrektorem generalnym TVP.

Reklama

Czy Marek Sierocki został zwolniony z TVP?

Marek Sierocki nie został zwolniony z TVP. Rozmawialiśmy, jesteśmy umówieni na spotkanie zaraz po Nowym Roku. Potencjał i ogromne doświadczenie redaktora Sierockiego na pewno zostaną w telewizji publicznej wykorzystane - powiedział Sygut.

Reklama

Sierocki rozpoczął pracę w mediach w połowie lat 80. właśnie od prowadzenia muzycznego kącika w "Teleexpressie". W latach 2013-2014 był gospodarzem "W rytmie disco" w TVP Rozrywka, od 29 września 2018 do sierpnia 2019 roku "Sierocki na sobotę" w TVP2, a w wiosną 2021 roku zastąpił Artura Orzecha w "Szansie na sukces". Razem z Olkiem Sikorą komentowali półfinały i finały Eurowizji i Eurowizji Junior. Sierocki prowadził też wiele koncertów w TVP m.in. sylwestrowe imprezy.

Trwa ładowanie wpisu