Kto by się nie skusił na placek owocowy? A kiedy ów placek jest przyrządzony i podany przez piękną Mary-Louise Parker ubraną w sam fartuszek, liczba chętnych na pewno wzrośnie.

Reklama

>>> Zobacz niezwykłe zdjecia Mary-Louise Parker.

A jak to jest z tym ciastem? Rozgrzej piekarnik do temperatury 425 stopni, wstaw masło i wodę do lodówki. Kiedy produkty będą już chłodne, wrzuć do miski 3/4 szklanki mąki, łyżeczkę cukru i łyżeczkę soli. Pokrój 2 kostki masła na kawałki i dodaj je do masy. Powoli wlewaj 7 lub 8 stołowych łyżek zmrożonej wody i ubijaj, aż uzyskasz jednolitą masę. Odstaw ciasto na godzinę do lodówki. Następnie umieść je w formie i dodaj owoce zmieszane z niewielką ilością mąki, cynamonu, i kilkoma kroplami rumu. Z wierzchu połóż uformowane paski z ciasta tak, by się krzyżowały. Delikatnie nakłuj ciasto nożem. Piecz przez 20 minut, a następnie zmniejsz temperaturę to 350 stopni. Piecz jeszcze przez 25 minut. Odstaw ciasto by nieco przestygło,ale zacznij jeść, gdy jeszcze jest ciepłe!

Ciekawe, jak często Mary-Louise Parker pozwala sobie na takie specjały? Sądząc po jej szczupłej figurze, zdarza jej się to tylko przy wyjątkowych okazjach...