Do tej pory "Szkłem kontaktowym" rządzili satyrycy i dziennikarze. Program na przemian prowadzili Grzegorz Miecugow i Tomasz Sianecki w parze z Markiem Przybylikiem, Arturem Andrusem, Krzysztofem Daukszewiczem, Tomaszem Jachimkiem i Wojciechem Zimińskim. Teraz drużyna komentatorów się powiększy. Oprócz Ilony Łepkowskiej, która poprowadzi program razem z Zimińskim, do ekipy dołączy Grzegorz Markowski, dziennikarz Radia Tok FM.

Reklama

Na zmianę będą prowadzić sobotni magazyn na żywo, który od marca zastąpi "Lupę tygodnia", czyli zbiór najciekawszych fragmentów programu z całego tygodnia emitowany do tej pory w weekendowe wieczory.

Na tym nie koniec zmian. "Dementujemy plotki, że zbliża się koniec <Szkła kontaktowego>. Wręcz przeciwnie, program się rozwija. Za kilka miesięcy planujemy wprowadzić niedzielne wydanie na żywo. I tu również pojawi się kobieta w roli gospodarza" - zdradza Grzegorz Miecugow, wiceszef TVN 24. Jak przyznaje, żeńskiego pierwiastka w programie domagali się widzowie. "Były SMS-y w tej sprawie. Podobne propozycje wysuwali też czytelnicy książki o <Szkle kontaktowym>" - wyjaśnia.

Dlaczego wybór padł akurat na Ilonę Łepkowską? Czy scenarzystka i producentka m.in. takich serialowych hitów jak "M jak Miłość" czy "Na dobre i na złe" poradzi sobie z rolą ironicznego komentatora bieżących wydarzeń politycznych? "Podsunęła mi to jedna z byłych studentek pani Łepkowskiej. Powiedziała, że to błyskotliwa i wygadana osoba. Pomyślałem, że warto spróbować. Spotkaliśmy się, porozmawialiśmy i udało mi się ją przekonać" - mówi Miecugow.

Sama Łepkowska podchodzi jednak do nowej roli bardzo ostrożnie. "Nie mam pewności, czy się sprawdzę. Dlatego na razie nie podjęłam decyzji o dłuższej współpracy. Tutaj trzeba mieć dowcip i sypać ripostami jak z rękawa. Zobaczymy po pierwszym odcinku, czy to ma sens" - tłumaczy.