Benefis został zorganizowany w okazji 30-lecia muzycznej działalności Zenka Martyniuka. Oprócz autora hitu "Przez twe oczy zielone" na scenie opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku wystąpili również Renata Dąbkowska i Dystans, Izabela Trojanowska, Michał Wiśniewski i Ich Troje, Wojciech Gąsowski, Lombard, Classic, Top One, Savage, Francesco Napoli oraz Mig. Koncert poprowadzili prezenterzy TVP Małgorzata Tomaszewska i Rafał Brzozowski.

Reklama

Na widowni nie zabrakło przedstawicieli władz Telewizji Polskiej, w tym samego prezesa Jacka Kurskiego, który szalał pod samą sceną do kolejnych przebojów Zenka. Kiedy podczas wykonywania "Przez twe oczy zielone" Martyniuk przechadzał się wśród publiczności, Kurski skorzystał z okazji i zaśpiewał z nim fragment tego hitu.

Reklama

Tuż po emisji benefisu Zenka Martyniuka, prezes TVP pochwalił się wynikami oglądalności. Według statystyk pokazanych przez Jacka Kurskiego, wydarzenie to zgromadziło przed telewizorami prawie 4 mln widzów.

Benefis Zenka Martyniuka wygrał w cuglach i był najbardziej oglądaną pozycją Świąt Bożego Narodzenia. 3,9 mln widzów! Dziękujemy - napisał prezes TVP na Twitterze