W programie weźmie udział osiem par. Łączą ich niezwykłe więzi rodzinne, przyjacielskie, zawodowe czy romantyczne. W najnowszym sezonie "Ameryka Express" do wyścigu staną:

Reklama

żona Holywood Iwona Benjamin i jej mąż Reggie,

bracia Grzegorz i Rafał Collins,

Paweł Deląg z kompanem Dariuszem Lipką,

Małgorzata Heretyk z ukochanym Ernestem Musiałem,

Patrycja Markowska z bratnią duszą Żanetą Luberą,

przyjaciółki Karolina Pisarek i Marta Gajewska-Komorowska,

Grażyna Wolszczak z synem Filipem Sikorą,

koledzy Marcin „Różal” Różalski z Bartoszem Fabińskim.

Program poprowadzi Daria Ładocha, zwyciężczyni drugiej edycji programu "Agent Gwiazdy", która jak nikt rozumie uczestników w ich zmaganiach, trudach, chwilach zwątpienia, a także momentach triumfu.

Ten sezon odkryje przed uczestnikami położoną w Ameryce Środkowej Gwatemalę i leżącą w Ameryce Południowej Kolumbię. Warunki będą ekstremalne. Pogoda będzie zmieniać się z dnia na dzień nawet o 30 stopni, a deszcz tropikalny zmoczy do suchej nitki. Wyścig będzie toczył się w niezwykłych okolicznościach przyrody: majestatyczne wulkany, niedostępne dżungle, tropikalne wybrzeża Morza Karaibskiego. Zadania przekroczą najśmielsze oczekiwania – uczestnicy będą musieli sprawdzić swoją wytrwałość pływając po jeziorze w kraterze, gotując na szczycie wulkanu, czy próbując przysmaków Majów, niezjadliwych dla Europejczyka.

Nigdy wcześniej w programie nie mieliśmy tak różnorodnej grupy pod względem wieku, zawodu, osobowości. Taka ekipa nie miałaby szansy się spotkać prywatnie. Kiedy zobaczyłam ich na lotniku pomyślałam jedno - jak oni sobie poradzą z wyzwaniami, czy wiedzą na co się piszą, jak się dogadają? Wiedziałam już, że na pewno nie będziemy się z nimi nudzić. No i nie pomyliłam się! - mówi Marta Więch, producentka "Ameryka Express"