Spośród 16 uczestników, którzy pozytywnie przeszli castingi z udziałem jury i zamieszkali w domu modelek, do finałowego odcinka dotarła tylko czwórka, czyli Olga Kleczkowska, Sandra Dorsz, Dawid Woskanian i Staszek Obolewicz.

Reklama

Po pierwszej finałowej konkurencji odpadła Sandra, a na placu boju zostało troje finalistów. Ostatecznie zwycięzcą programu okazał się Dawid.

Wygrana Dawida wzbudziła spory entuzjazm wśród widzów "Top Model". Chłopak od 6. roku życia cierpi bowiem na zespół Tourette’a.

Pozowanie daje mi wolność, jestem wtedy tylko ja i obiektyw. Obawiałem się, jak ludzie mnie przyjmą. Obawiałem się, że będzie dużo słów, że dostałem się tylko dlatego, że jestem chory, ale gdy rozpoczęła się emisja, wielu ludzi z zespołem Tourette'a pisze do mnie, że jestem ich wzorem. Jestem dumny, że mój udział tak wiele dał innym - mówił w programie

Woskanian otrzymał czek na 100 tysięcy złotych, sesję okładkową w magazynie "Glamour" oraz kontrakt z międzynarodową agencją modelek i modeli.

Dawidku, kochanie, jesteś inspiracją dla całej Polski. Jestem bardzo szczęśliwa, że wygrałeś - powiedziała Joanna Krupa, która choć musiała zostać w Los Angeles ze swoją trzytygodniową córeczką, połączyła się ze studiem przez wideorozmowę. W roli prowadzącej finał świeżo upieczoną mamę zastąpiła Magda Mołek.