W nowym programie Fajbusiewicz spotyka się z czołowymi pisarzami kryminalnymi w Polsce: Katarzyną Bondą, Igorem Brejdygantem, Wojciechem Chmielarzem, Martą Guzowską, Małgorzatą i Michałem Kuźmińskimi oraz Katarzyną Puzyńską. Każdy odcinek to wyjątkowa rozmowa o zbrodniach – tych popełnionych w rzeczywistości, które od lat analizuje Fajbusiewicz, jak również tych, które rozgrywają się wyłącznie w głowach pisarzy i na łamach kryminałów przez nich pisanych. Co jest najbardziej przerażającego w prawdziwej zbrodni? Jak świat fikcji literackiej i prawdy się przenika? Czy istnieje zbrodnia doskonała?

Reklama

To kolejna po "Z archiwum 997", "Cała prawda o zbrodni" oraz "Skazani: wyznania zza krat" seria na kanale Crime+Investigation (CI Polsat) z udziałem najbardziej znanego dziennikarza kryminalnego w PolsceMichała Fajbusiewicza. Jego programy – w tym legendarny „Magazyn kryminalny 997” – na przestrzeni ostatnich 30 lat miały wielomilionową widownię i dzięki pomocy widzów udało się odnaleźć ponad 300 sprawców makabrycznych zbrodni.

To również trzecia lokalna produkcja – po „Polskich zabójczyniach” i „Opowiem ci o zbrodni” – na Crime+Investigation Polsat w tym roku. Za realizację „Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni” odpowiada Jolanta Gwardys z firmy produkcyjnej Kompania Mediowa, a ze strony A+E Networks producentem nadzorującym jest Agnieszka Kubiak.