Tomasz Oświeciński, Elżbieta Romanowska, Tomasz Barański – to tylko niektóre gwiazdy, które gościnnie wystąpią w "Następny proszę!". W każdym odcinku wystąpi również zespół muzyczny w składzie: Grzegorz Wilk (finalista „Twoja twarz brzmi znajomo”), Filip Siejka i Paweł Gawlik.

Zasady są jasne: uczestnicy teleturnieju stoją w kolejce i muszą odpowiedzieć na serię prostych pytań – do wyboru są tylko dwie odpowiedzi. Wystarczy jeden fałszywy ruch i do gry zasiądzie następny uczestnik. Osoba, której uda się pokonać wszystkich graczy w odcinku, przechodzi do finału. Tym razem, uczestnik ścigając się z czasem, musi błędnie odpowiedzieć na 21 pytań. Jeśli mu się uda, wygrywa pieniądze. „Następny proszę!” to pierwszy teleturniej z odwróconymi zasadami. Nowość na rynku telewizyjnym.

W każdym odcinku widzów do zabawy zagrzewać będzie Kuba Krzak z Kabaretu Chyba, a najlepsze i ponadczasowe hity zagra zespół w składzie: Grzegorz Wilk (finalista „Twoja twarz brzmi znajomo”), Filip Siejka i Paweł Gawlik.

Program "Następny proszę!" oparty jest na licencji włoskiego Next One, emitowanego m.in. w Kanadzie, Włoszech i Hiszpanii.

Producentem wykonawczym jest Endemol Shine Polska – producent takich programów jak: „MasterChef”, „Twoja twarz brzmi znajomo”, czy „The Brain. Genialny umysł”.