Jesienne nowości

"Bake Off – Ale ciacho!" - premiera od 5 września, poniedziałek, godz. 21:45

Dwunastu uczestników stanie do rywalizacji o tytuł najlepszego cukiernika-amatora w Polsce. Ich umiejętności sprawdzi profesjonalne jury, czyli Krzysztof Ilnicki i Małgorzata Molska. Poddadzą oni kandydatów serii prób i zadań pod presją czasu. Co tydzień jedna osoba opuści program. Program W roli gospodarzy zobaczymy: Annę Gacek i Paulinę Mikułę.

"Bake Off – Ale przepis!" - premiera od 5 września, poniedziałek, godz. 22:45

Reklama

Telewizyjna szkoła wypieków, prowadzona przez Roberta Makłowicza i jurorów „Bake off – Ale ciacho!” (w tej roli: Krzysztof Ilnicki i Małgorzata Molska). Zdradzą oni tajniki najlepszych tradycyjnych przepisów kuchni polskiej i wypieków autorskich. Wcześniej z podobnymi wypiekami borykali się uczestnicy konkursu. Nie wszyscy poradzili sobie z zadaniami.

Reklama

"Kochanie, ratujmy nasze dzieci" - premiera od września, czwartek, godz. 20:40

Jesienią w Dwójce zadebiutuje nowy, cieszący się zainteresowaniem w wielu krajach program pt. „Kochanie, ratujmy nasze dzieci”, oparty na cenionym formacie BBC „Honey, We Are Killing The Kids”. Będzie to misyjna produkcja, promująca właściwe nawyki żywieniowe dzieci i młodzieży, walkę z otyłością oraz zdrowy, aktywny styl życia. Program poprowadzi Tomasz Wolny.

Reklama

"Południk Wildsteina" - premiera od 3 września, sobota, godz. 12:15

Program publicystyczny, którego osią będzie – prowadzona na żywo – dyskusja Bronisława Wildsteina z zaproszonymi do studia gośćmi. Rozmowy skupiać się będą wokół bieżących wydarzeń i zjawisk społecznych, które każdorazowo staną się punktem wyjścia do analizy i interpretacji przemian zachodzących we współczesnym świecie.

"Ukryte skarby" - premiera od 4 września (co drugi tydzień), niedziela, godz. 10:55

Piękna, bogata kulturowo i historycznie Polska to przewodni temat cyklu. Twórcy zabiorą widzów w podróż do miejsc niezwykłych, choć często zapomnianych, do zakątków, w których kształtowała się nasza państwowość i kultura. Przeniesiemy się w te rejony Polski, gdzie wciąż można podziwiać cuda natury i unikatowe zabytki, pełne tajemnic i wyjątkowych historii.

"Szeptem" - premiera od 5 października, środa, godz. 0:45

Nocny program emitowany na żywo. Antena TVP2 zostanie oddana w ręce widzów. Każdy będzie mógł zadzwonić do studia, by podzielić się swoim problemem, osobistymi doświadczeniami, życiowymi przeżyciami. Rozmówcom towarzyszyć będzie para prowadzących: Ewa Błaszczyk i Dariusz Kowalski. Oboje są wrażliwymi, uważnymi słuchaczami. Własne doświadczenia i ogromna empatia sprawią, że ich udział w programie nie ograniczy się do chłodnej, dziennikarskiej narracji, lecz będzie mądrym, pełnym ciepła i delikatności towarzyszeniem rozmówcy, dyskretnym przewodnictwem po zawikłanych ścieżkach ludzkiego życia. „Szeptem” to program wolny od tematów tabu. Pełne dramatyzmu, osobiste przeżycia, dylematy etyczno-moralne, problemy społeczne – wszystko to może stać się kanwą intymnej, pogłębionej rozmowy. Program nie będzie stronić od tematów trudnych, takich jak samobójstwa, zdrady małżeńskie, zjawisko mobbingu czy problem Eurosierot, czyli dzieci, których rodzice wyjechali z Polski w poszukiwaniu pracy. Prowadzący, wspólnie z widzami, spróbują poszukać sensu w indywidualnych losach, motywacjach i doświadczeniach, zrozumieć sprawy, o których zwykle mówi się… szeptem.

"Wiersz codzienny" - premiera od 27 sierpnia, sobota, 27 sierpnia, godz. 11:10, od 3 września o godz. 12:50

Cykl promujący poezję, zrealizowany wspólnie przez wybitnych polskich aktorów oraz studentów Szkoły Filmowej w Łodzi, którzy nadadzą wybranym wierszom nową, audiowizualną formę. Wiersz codzienny to cykl krótkich scenek filmowych, w których znani polscy aktorzy przedstawiają utwory wybitnych polskich poetów. Osadzając wiersze w codziennych sytuacjach, młodzi realizatorzy podsuwają ciekawe, czasem zaskakujące, czasem zabawne tropy interpretacyjne. W „Wierszu codziennym” poezja nie jest oderwana od życia, ale to życie opisuje.

"Myślnik - program z książką w roli głównej" - premiera od 28 sierpnia, co dwa tygodnie (przemiennie z cyklem „Dachy Krakowa czyli literatura jest rozmową”), niedziela, godz. 19:30

Cykliczny program dla szerokiej publiczności popularyzujący czytelnictwo poprzez ukazywanie niezwykłych zjawisk związanych z literaturą, przybliżający miejsca oraz ludzi, dla których książki są największą pasją. Celem programu jest pokazanie, że czytanie z powodzeniem może konkurować z innymi sposobami spędzania wolnego czasu, jak oglądanie filmów czy słuchanie muzyki.

"Dachy Krakowa, czyli literatura jest rozmową" - premiera od 4 września, co dwa tygodnie (przemiennie z cyklem „Myślnik”), niedziela, 19:30

Nowy cykl o literaturze i czytelnictwie. Program ma zapoznawać z nowościami książkowymi, promować czytelnictwo, a przede wszystkim prezentować autorów. Poszczególne odcinki będą składały się ze stałych segmentów, takich jak prezentacja i rozmowa z bohaterem odcinka o jego dziele, fragment tekstu czytany przez jego autora, rozmowa z krytykiem na temat twórczości bohatera odcinka oraz część dotycząca inspiracji w jego twórczości.

"Żarty i Bardy..." - premiera od 18 września, niedziela, godz. 22:15

Program łączący klasyczny talk-show z programem kabaretowym. Gospodarzem programu będzie kabaret OT.TO. W każdym odcinku wystąpią młodzi twórcy kabaretowi. Staną oni przed wyzwaniem przygotowania skeczu oraz wykonania utworu muzycznego. Ich występ zwieńczony zostanie rozmową w studio. W programie gościć będą również bardowie, którzy zaprezentują swoją twórczość, a w rozmowie z gospodarzami zdradzą trochę nieznanych faktów dotyczących własnej drogi życiowej i artystycznej. Istotnym interaktywnym elementem programu będzie konkurs dla widzów na limeryk lub fraszkę.

"W tyle wizji. The best of" - premiera od 3 września, sobota, godz. 17:15

Satyryczne podsumowanie tygodnia i wydarzeń prezentowanych od poniedziałku do piątku w programie „W tyle wizji”. Komentarze z przymrużeniem oka, felietony, zabawne memy, dowcipne scenki, smsy od widzów, telewizyjne archiwa… innymi słowy „W tyle wizji” w pigułce. W parze z Marcinem Wolskim bieżące wydarzenia z kraju i świata komentować będą znani dziennikarze i publicyści.

"Artyści" - premiera od 2 września, piątek, godz. 22:20

Pierwsza polska produkcja telewizyjna o kulisach współczesnego teatralnego świata, na podstawie scenariusza Pawła Demirskiego i w reżyserii Moniki Strzępki. „Artyści” są opowieścią o losach fikcyjnego, publicznego Teatru Popularnego w Warszawie. Akcja ośmioodcinkowego serialu rozpoczyna się w dniu, w którym zasłużony i wieloletni dyrektor teatru popełnia „spektakularne” samobójstwo. Nowym dyrektorem zostaje młody reżyser z prowincji (Marcin Czarnik). Jego plany repertuarowe są bardzo ambitne. Wkrótce okazuje się jednak, że budżet nie pozwala na ich realizację, a bohater wciągnięty został w rozgrywkę urzędników miejskich, którzy szukają pretekstu do likwidacji instytucji. Walka o przetrwanie teatru przeplata się ze zmaganiami artystycznymi zespołu. Starzy aktorzy nieufnie podchodzą do propozycji nowej ekipy. Intryga zaczyna gonić intrygę, a młody dyrektor coraz mocniej odczuwa, że tkwi w tragikomicznej maskaradzie.
Na ekranie plejada polskich aktorów wszystkich pokoleń, zarówno teatralnych, jak i filmowych, m.in. Ewa Dałkowska, Jerzy Trela, Marek Frąckowiak, Ewa Skibińska, Dorota Segda, Tomasz Karolak, Marta Ojrzyńska oraz Marcin Czarnik w głównej roli – dyrektora teatru.
„Artyści” to oryginalna produkcja własna TVP, która powstała z okazji 250-lecia teatru publicznego w Polsce. Projekt dofinansowany przez Narodowy Instytut Audiowizualny podległy Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kontynuacje:

Na antenę Dwójki z nowymi odcinkami powracają: "The Voice of Poland", "Sonda 2", "Pytanie na śniadanie", "Magazyn ekspresu reporterów", "Podróże z historią", "Makłowicz w podróży", "Familiada", "Jeden z dziesięciu", "Postaw na milion".

Fani dwójkowych seriali zobaczą kontynuacje przygód bohaterów "O mnie się nie martw", "Barwy szczęścia", "M jak miłość", "Rodzinka.pl", "Na dobre i na złe" i "Na sygnale".