Co będzie szybsze Stacja Kosmiczna, czy tweet? Kanadyjski kosmonauta Chris Hadfield przebywając na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej pędzącej z prędkością 28 000 km/godz. otworzył ludzkości symboliczne "okno" na Wszechświat. Mając na swoim koncie 165 dni 16 godzin i 21 minut spędzonych w na orbicie, zrealizował projekt, który umożliwił ludziom bezpośrednią obserwację przestrzeni pozaziemskiej. Tym samym Twitter natychmiast rozszerzył swój zasięg tak, jak nigdy wcześniej nikomu się o tym nawet nie śniło…

Reklama

W programie "Tweet z kosmosu" Chris przybliża widzom realia, z jakimi przyszło mu się zmierzyć na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Odpowiada na nurtujące nas pytania - jak się śpi w kosmosie i co się dzieje, gdy człowiek zaczyna płakać. Wszechświat, jak się domyślamy, również wymaga porządku - na czym więc on polega? Stan nieważkości jest dla kosmonauty źródłem niezapomnianych wrażeń.

Hadfield streszcza nam tę fascynującą dla niego codzienność w tweetach, które umożliwiły mu bezpośredni kontakt z użytkownikami mikrobloga na Ziemi. Za jego sprawą niesamowite i oddziałujące na wyobraźnię zdjęcia pozwalają choć na chwilę oderwać się od ekranu smartfona i przenieść w przestrzeń kosmiczną.

Na chwilę obecną konto @Cmdr_Hadfield liczy 1,59 mln obserwatorów, zawiera 9 345 tweetów i jest na bieżąco aktualizowane. Astronauta, poruszając się nieustannie w temacie kosmosu, poszerzył tematykę postów, udostępniając ciekawostki dotyczące Wszechświata.

Widzowie Discovery Science będą mieli okazję obejrzeć program "Tweet z kosmosu" już w czwartek, 30 czerwca o godz. 21:00.

Media

"Dzień Asteroid" to wydarzenie, obchodzone 30 czerwca, które upowszechnia wiedzę na temat asteroid i zagrożeń z nimi związanych. Kanał Discovery Science po raz drugi został partnerem akcji, współpracując z Asteroid Day Foundation, założonej przez Briana Maya – astrofizyka i gitarzystę legendarnej grupy „Queen”, a także Europejską Agencją Kosmiczną. Z tej okazji przygotowano wyjątkową ofertę programową z filmami dokumentalnymi o tematyce kosmosu i asteroid. Wśród nich znajdą się dwa dokumenty, które będą miały globalną premierę 30 czerwca.

Media