O dołączeniu Anny Popek do zespołu "Świat się kręci" dowiedział się nieoficjalnie portal wirtualnemedia.pl. Prezenterka, która dotychczas była dną z prowadzących "Pytanie na śniadanie", z porannego programu TVP2 przechodzi do TVP1 i będzie nową twarzą tej stacji.

Reklama

Na razie szefowie Jedynki nie planują zwolnień w "Świat się kręci", a Anna Popek poprowadzi program na zamianę z dotychczasowymi gospodarzami, czyli Agatą Młynarską i Arturem Orzechem. Na razie nie wiadomo, kto zastąpi prezenterkę w "Pytaniu na śniadanie".

Nie ulega wątpliwości, że dla Anny Popek przejście do TVP1 i objęcie roli gospodyni w codziennym "Świat się kręci" to forma awansu. Ponadto Popek ma poprowadzić dwie inne nowości stacji, jeden poświęcony podróżom po Polsce, drugi zaś o tematyce kulinarnej.

Anna Popek za pochlebne wypowiedzi na temat nowych władz stacji, spotkała się z ostracyzmem ze strony części kolegów i koleżanek z branży. Prezenterce zarzucono lizusostwo i odnoszenie korzyści z masowych zwolnień dziennikarzy, do jakich doszło w TVP po przejęciu władzy przez nowego prezesa, Jacka Kurskiego.