"Emil pogromca mandatów"

Reklama

Emil Rau od wielu lat toczy wojnę z bezprawiem na polskich drogach. Staje po stronie kierowców, którzy niesłusznie zostali ukarani mandatem lub ich sprawa trafiła na wokandę. Patrzy na ręce strażnikom, inspektorom, prokuratorom i sędziom. Tropi nadużycia oraz absurdy drogowe, przez które cierpią użytkownicy dróg.
Emil, pogromca mandatów wyrusza w Polskę aby interweniować w obronie kierowców, którzy stali się ofiarami nieuczciwych praktyk funkcjonariuszy publicznych. Z kodeksem drogowym w ręku wytyka nadużycia i przypadki łamania prawa przez urzędników. Reakcje na wizyty Emila w urzędach są bardzo różnorodne i często nerwowe.
Do współpracy przy swoim nowym programie Emil zaprosił Włodzimierza Zientarskiego. Wspólnie będą komentowali przesłane przez widzów, często bardzo zaskakujące filmiki dokumentujące przypadki łamania prawa przez służby, których zadaniem powinna być ochrona bezpieczeństwa na drodze.

Emil-pogromca mandatów - emisja niedziela 22.00

"Kołowrotek"

Doświadczony wędkarz i doktor ichtiologii Adam Tański wyruszy nad najbardziej malownicze zbiorniki wodne w Polsce, aby przeczesać głębiny i złowić duuuuuużą rybę. W „Kołowrotku” znajdziecie nie tylko ważne i cenne porady dla pasjonatów moczenia kija, ale przede wszystkim masę ciekawostek o rybach i ich środowisku. To wszystko zawsze z lekkim przymróżeniem oka i w okolicznościach naprawdę przepięknej, polskiej przyrody. Poznajcie Adama, jego kolegów i pasję, która ogarnęła miliony Polaków. Jeśli lubisz spędzać czas nad wodą, z pewnością polubisz nowy program wędkarski „Kołowrotek”.
Kołowrotek – emisja niedziela 9.00

Reklama

"Autościema, czyli jak kupować by nie żałować"

Reklama

Jak kupić używany samochód i nie żałować? Na co zwracać uwagę? Jakie pułapki czyhają na nabywców? – takie pytania zadają sobie klienci autokomisów. Program „Autościema…” ujawnia wszelkiego rodzaju nieuczciwe metody, jakimi posługują się handlarze by sprzedać samochód. Na poszukiwania samochodowych okazji wyruszy dziennikarz Jacek Balkan, dziennikarz motoryzacyjny, ekspert autor bestsellerowej książki „Zakup bezwypadkowy”. Program realizowany jest przy użyciu ukrytych kamer, a prowadzący, w charakterze kupców, odwiedzają polskie autokomisy. Do jakich oszustw są zdolni handlarze? Jak będą się tłumaczyć, gdy nasi eksperci dokładnie zweryfikują stan techniczny samochodów?

Autościema, czyli jak kupować by nie żałować – emisja w niedziele o godzinie 14.00

"Magicy z ulicy"

Zwyczajne chłopaki: Kuba Buczyński (inżynier informatyk), Filip Piestrzeniewicz (filozof) oraz Maciek Pęda ze zwyczajnymi przedmiotami potrafią zdziałać cuda. Iluzja to ich pasja, więc dzielą się nią ze zwykłymi przechodniami na ulicach polskich miast, kwiaciarkami i ulicznymi handlarzami. Bez trików telewizyjnych i bez podstawionej publiczności. Bez magicznych skrzyń, zapadni, budującej nastrój muzyki. Im wystarczą zwykłe przedmioty by zadziwić: kwiaty, sznurówki, karty czy chustki. Dzięki nim można naprawdę uwierzyć w magię!

Magicy z ulicy – emisja w niedziele o godzinie 13.00

"Poszukiwacze historii"

Zawodowy archeolog (Olaf Popkiewicz) i doświadczony poszukiwacz (Radek Biczak) eksplorują Polskę, aby dokopać się do nieznanych faktów i rzucić wyzwanie nudnej historii. Skarby, militaria, ślady naszych burzliwych dziejów. Co odkryją tym razem? Indiana Jones mógłby się od nich wiele nauczyć!
W nowym sezonie „Poszukiwaczy historii” kolejna seria zaskakujących spotkań z historią. Olaf z Radkiem zajmą się miedzy innymi poszukiwaniami pojazdów z drugiej wojny światowej, odwiedzą Bory Tucholskie w poszukiwaniu śladów po walkach Armii Pomorze, spenetrują sowiecką linię Mołotowa, w rodzinnym mieście Króla Władysława Łokietka zbadają historię średniowiecznego tunelu. Wydarzy się też rzecz wyjątkowa: Olaf z Radkiem odkryją poszukiwany od wielu lat obóz Legii Poznańskiej z czasów wojen napoleońskich.
Poszukiwacze historii – emisja we wtorki o godzinie 22.00

"997 Fajbusiewicz na tropie"

Choć z roku na rok w Polsce spada ilość zabójstw i wzrasta ich wykrywalność, ale mimo to wciąż pozostaje margines spraw nierozwiązanych. O takich właśnie niewyjaśnionych sprawach opowiada Michał Fajbusiewicz, licząc na pomoc widzów. Tej wiosny w programie „997 Fajbusiewicz na tropie” wrócimy m.in. do nie rozwiązanych zagadek zbrodni w Surażu, sprawy zaginionej 40-letniej Agaty z Łodzi oraz tajemniczego morderstwa na nauczycielce z Poznania. Przypomnienie tych spraw być może odświeży czyjąś pamięć i pomoże w ustaleniu i odnalezieniu sprawców tak, jak w przypadku poprzednich serii, dzięki którym udało się doprowadzić do aresztowania 300 przestępców.
997 Fajbusiewicz na tropie – emisja w czwartki o godzinie 22.00

"Chłopaki do wzięcia"

To już kolejny sezon „Chłopaków do wzięcia” a nasi bohaterowie wciąż szukają tej jednej jedynej! Nie mogą opędzić się od dziewcząt, które poznali dzięki udziałowi w serii dokumentalnej, ale trudno im się zdecydować a ich wymagania co do płci pięknej rosną. Kucharz Michał, który już wydawałoby się ułożył sobie życie – wyprowadził się i znów jest „do wzięcia”. Wyjaśni się sprawa długiej ciąży Asi i poznamy kilkoro nowych bohaterów.

"Polska w monitoringu"

Nie ma miejsca, które byłoby poza zasięgiem kamer. One nas rejestrują całą dobę, a my zapominamy o ich istnieniu. W programie „Polska w monitoringu” zobaczymy karygodne a czasem zadziwiające zachowania obywateli uwiecznione przez kamery miejskiego monitoringu. Chuligańskie wybryki, nocne zabawy, wypadki samochodowe, kradzieże, to tylko niektóre zdarzenia zarejestrowane przez czujne oko kamery.

Polsat Play wzbogaca swoją ofertę programową o najlepsze serie dokumentalne wyprodukowane przez BBC. Dokumenty BBC są już marką samą w sobie a tej wiosny w Polsat Play będzie można obejrzeć prawdziwe „perełki”. Serię tę docenią zwłaszcza pasjonaci historii głodni odkrywania tajemnic i szerszego spojrzenia na wydarzenia historyczne. Komentarze światowych naukowców i badaczy, niepublikowane zdjęcia i materiały archiwalne, interesująca tematyka, to wciąż od lat najlepszy przepis na świetne serie dokumentalne produkowane przez BBC. Wiosną zobaczymy takie tytuły, jak "1945 – Rok krwawej zemsty", "Gladiatorzy II wojny światowej", "Broń, która zmieniła losy II Wojny Światowej", "Tajne akta nazistów", "Dzieci za kratami", "Kolektoholicy – Ekstremalni zbieracze", "Więzienny świat"