O odsunięciu Marka Czyża od porannego pasma TVP Info poinformował portal wirtualnemedia.pl. Rzecznik Telewizji Polskiej, mimo próśb o komentarz, nie wyjaśnił, dlaczego podjęto taką decyzję wobec dziennikarza, związanego z telewizją publiczną od 20 lat.

Reklama

Z odsunięcia Marka Czyża z pewnością cieszy się posłanka Krystyna Pawłowicz, która na swoim profilu na Facebooku skrytykowała jego kompetencje i zaapelowała do prezesa Jacka Kurskiego interwencję:

Do telewizji publicznej wraca niestety jej "nowy" styl.
A poranne TVP Info z panią Kamilą"Lewicką-w-stylu" Osicą i prowadzącym panem Czyżem nieznośnie i prymitywnie nawijającym i małpującym J. Kuźniara, zwłaszcza przy "przeglądzie" prasy, bardzo szczegółowym gdy idzie o publikacje Wyborczej, - są NIE DO OGLĄDANIA. Pani K. Osica przerywa rozmówcy, insynuuje, kieruje rozmowę tak, aby uzyskać jakąkolwiek krytykę rządu lub ministrów PIS lub cień "kłótni" w obozie władzy. Jest tak zafiksowana przeciwko PIS, że nie potrafi tego opanować w swej "obiektywnej" rozmowie młócce.
Panie Prezesie Jacku Kurski, KIEDY ten tvn i wyborcza w telewizji publicznej się skończą?

To nie pierwszy raz, kiedy krytyka Krystyny Pawłowicz okazuje się prorocza. W grudniu posłanka napisała:

Dziś po południu uchwalimy "małą" ustawę o tvp i radio publicznym.Zmienimy ich władze.Za kilka dni będą już uczciwe przekazy informacyjne. Wyborcy dowiedzą się wreszcie ,co robi dla nich rząd, Sejm i Prezydent,których wybrali. Pani J.Dobrosz-Oracz,p.Kraśko,p.Lewicka,p.Tadla,oboje Lisowie i reszta kłamczuchów dostaną skierowanie na kursy medialne resocjalizacyjne do Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej do Torunia.Wykłady poprowadzi Ojciec Dyrektor. Taryfy ulgowej nie będzie.Pompki i przebieżki medialne z plecakami.Pod górkę.Osobne cele rozmyślań.

Niedługo po tym wpisie, wszyscy wymienieni przez posłankę dziennikarze, stracili pracę w Telewizji Polskiej. Sama Pawłowicz uważa zaś, że ma również wpływ na kadrowe decyzje w stacji TVN. Kiedy Jarosław Kuźniar został przeniesiony z programu "Wstajesz i wiesz" w TVN24 do "Dzień Dobry TVN", posłanka była przekonana, że szefowie stacji podjęli tę decyzję za sprawą jej komentarza.

NEWS:..SZYBKA REAKCJA TVN na mój wczorajszy wpis:.....Szczujący TVN,J.KUŹNIAR ze "Wstajesz i Łżesz" ukarany przez nowych amerykańskich właścicieli.ZNIKA z tego programu.Podobno już od jutra ma korepetycje w Toruniu.Kanapki z jajeczkiem.....,proszę nie zapomnieć.I na czesne /proszę wziąść z zaoszczędzonych na cłach w USA/ (pisownia oryginalna) - napisała Pawłowicz w sierpniu na swoim profilu na Facebooku.