Anna Mucha była ostatnio jednym z programu Doroty Wellman i Pauliny Młynarskiej "Miasto kobiet". Aktorka wystąpiła w nim jako matka broniąca prawa kobiet do karmienia piersią w miejscach publicznych. Kiedy inna rozmówczyni stwierdziła, że pierś kobiety karmiącej nie jest tak estetyczna, jak pierś kobiety niekarmiącej, aktorka bardzo się oburzyła i odparowała:

Reklama

To możemy panią zaraz ubrać w burkę. To jest kwestia estetyki, proszę nie wychodzić z domu.

Mucha dodała także, że pierś kobiety karmiącej dziecko to najpiękniejszy widok na świecie.

Przypomnijmy jednak, że Anna Mucha nie zawsze była tak entuzjastycznie nastawiona do macierzyństwa. Zanim urodziła pierwsze dziecko, aktorka bardzo ostro krytykowała swoje znajome, które zostały matkami. Przypomnijmy fragmenty jej słynnego felietonu, w którym apelowała do matek:

Mózg wam się zlasował i jest gęstości kaszki manny! (...) Nie jesteście już atrakcyjne nawet dla swoich partnerów! Boże uchowaj! (...) A! I choć Wam trudno w to uwierzyć - dzieci wcale nie pachną najpiękniej na świecie! (...) Ale nie znoszę, doprawdy nie lubię rozkochanych w swych pociechach rodziców, dziadków i wujów, którzy poza dzieckiem świata nie widzą.

Reklama

Być może teraz Ani trudno w to uwierzyć, ale są osoby, dla których widok matki karmiącej piersią również nie jest najpiękniejszy na świecie.