Film o Indiach będzie drugim, po wyprawie Jarosława Kuźniara do Rio de Janeiro, dokumentem wyprodukowanym przez TVN Style. Tym razem, stacja postanowiła pokazać trudny problem przemocy seksualnej wobec kobiet w Indiach

Reklama

Myśleliśmy, że nie uda nam się porozmawiać z żadną ze zgwałconych kobiet. Okazało się jednak, że one błagają o pomoc. Chcą mówić i protestować przeciw tym bezkarnym zbrodniom. W naszym filmie wystąpiły zgwałcone 10-latka, 16-latka i 17-latka, a także rodzice zmarłej po brutalnym gwałcie Danini - opowiada portalowi wirtualnemedia.pl Małgorzata Łupina, zastępca dyrektora programowego Grupy TVN ds. kanałów tematycznych.

W filmie wystąpiła Anna Dereszowska, która zdaniem stacji jest wrażliwa, świadoma i ciekawa świata i lubi podróżować. Zdjęcia zrealizowano w Delhi i w okolicach. Dokument stacja pokaże w poniedziałek 10 listopada o godz. 22.25.

Stacja planuje także produkcję kolejnego dokumentu. Tym razem Agnieszka Szulim pojedzie do Japonii.

W listopadzie wraz z Agnieszką Szulim lecimy do Tokio. W filmie pokażemy rzeczy, które dla Polaków wydają się dziwactwami: pralki do mycia ludzi, automatycznie czyszczące się kuwety dla kotów czy męskie odpowiedniki gejsz obsługujące kobiety w restauracjach. Tym razem będzie to dość humorystyczna opowieść - zdradza Małgorzata Łupina.