W początkowym założeniu, jury "SuperSTARcia" składało się z trzech osób, dziennikarza Wojciecha Manna, producenta muzycznego Marcina Borsa oraz eksperta, związanego z gatunkiem muzycznym, któremu poświęcony jest dany odcinek. W pierwszej odsłonie była to Kasia Nosowska, oceniająca rockowe występy uczestników.

Reklama

Ponieważ jednak, jak podaje portal wirtualnemedia.pl, premierowy odcinek zgodził przed ekranami zaledwie 1,1 mln widzów, stacja postanowiła uatrakcyjnić "SuperSTARcie" kolejnymi gwiazdami. Zapadła decyzja o rozstaniu z Marcinem Borsem, którego w każdym odcinku zastąpi inna gwiazda. Będą to znane szerokiej publiczności postaci, będące miłośnikami stylu muzycznego prezentowanego w danym odcinku. W najbliższym odcinku, skład jurorski zasili Katarzyna Zielińska, która będzie oceniała musical.

W programie "SuperSTARcie" występuje 10 gwiazd polskiej sceny, które w każdym odcinku mierzą się z zupełnie innym gatunkiem muzycznym. Głosy widzów decydują zaś o tym, kto odpada z rywalizacji. W show udział biorą: Reni Jusis, Monika Borzym, Katarzyna Wilk, Natasza Urbańska, Ramona Rey, Mieczysław Szcześniak, Rafał Brzozowski, Stanisław Karpiel-Bułecka, Tomasz „Titus” Pukacki i Adam Sobierajski.

Program jest emitowany na antenie TVP2 w każdy piątek o godzinie 21.05.