Dziesięcioro profesjonalnych, utytułowanych wokalistów, gwiazd polskiej sceny muzycznej, zmierzy się z utworami i gatunkami, w których dotąd ich nie słyszeliśmy. Opera, rock, musical, hip-hop, pop, big band i nie tylko… Jak muzyk heavy-metalowy wypadnie w repertuarze operowym? Co się wydarzy, gdy wokaliście jazzowemu przyjdzie się zmierzyć z rapem?

Reklama

"SuperSTARcie" to prawdziwe wyzwanie dla gwiazd, które nie tylko będą musiały odnaleźć się w nowych gatunkach muzycznych, ale też dać prawdziwe sceniczne show. Przez dziesięć tygodni każdy z nich będzie pracować z najlepszymi producentami, tancerzami i choreografami po to, aby w kolejne piątki, w programach na żywo poddać się surowej ocenie telewidzów. To właśnie telewidzowie w głosowaniu sms-owym zadecydują, kto będzie przechodził do kolejnego odcinka, a kto odpadnie z rywalizacji.

W podjęciu decyzji pomagać im będzie jury złożone z ekspertów muzycznych. Zasiądą w nim: dziennikarz muzyczny Wojciech Mann, instrumentalista i producent fonograficzny Marcin Bors oraz artysta specjalizujący się w gatunku przypisanym do kolejnego odcinka show. W pierwszym, którego motywem przewodnim będzie rock, grono jurorskie wzmocni Katarzyna Nosowska. W kolejnych jako jurorów zobaczymy m.in. Urszulę Dudziak oraz Kayah.

O miano najbardziej wszechstronnego polskiego artysty ubiegać będzie się dziesiątka doświadczonych, profesjonalnych wokalistów i gwiazd estrady. Będą wśród nich m.in. Reni Jusis, Rafał Brzozowski (laureat Eska Music Awards 2012) i Katarzyna Wilk (zwyciężczyni 46. Sopot Festiwal i trzecia na Superpremierach 48. Festiwalu w Opolu).

"SuperSTARcie" oparte jest na norweskim formacie „The Ultimate Entertainer” (Stjernekamp), który zadebiutował na tamtejszym publicznym kanale NRK1 zaledwie dwa lata temu, w 2012 roku. Dało ono stacji 15-proc. wzrost oglądalności w swoim paśmie, a zainteresowanie nim tak rosło, że odcinek finałowy drugiej serii zanotował aż 58-proc. udział w rynku. Podobny sukces odniosła też wersja rosyjska.

"SuperSTARcie" do tej pory realizowano w Norwegii, Rosji i Finlandii, za chwilę rusza w Holandii, na Ukrainie oraz w Polsce!

Emisja show w każdy piątek o 21:05, od 3 października w TVP2.