Informację o śmierci Katarzyny Markiewicz, podała jurorka "The Voice of Poland", Marysia Sadowska:

Dziś odeszła niezwykła kobieta - Kasia Markiewicz. Śpiewem spełniła swoje marzenie. Łączymy się w bólu z rodziną i bliskimi Kasi

Markiewicz w wieku 36 lat dowiedziała się, że choruje na raka szyjki macicy. Niestety chemioterapia, w jej przypadku okazała się nieskuteczna. Wiedząc, że pozostało jej niewiele czasu, postanowiła spełnić swoje marzenie o występie na dużej scenie. Tak znalazła się w programie "The Voice of Poland".

O swojej walce z chorobą, uczestniczka muzycznego talent show, opowiedziała w wywiadzie dla Onetu. Opowiadając swoją historię, chciała namówić kobiety do regularnego badania się:

Brak sił, by prowadzić normalne życie, jest straszny. No i ból, okropny ból, który wiele rzeczy uniemożliwia. Nie mogę się schylać, nie mogę dźwigać, nie mogę już założyć obcasów, koturnów. Ja zawsze lubiłam czuć się kobieco, a po chorobie człowiek wygląda inaczej. Kiedyś najważniejsze były dla mnie paznokcie i włosy. Paznokcie nadal mam zadbane, ale z włosami jest już gorzej. Niby to takie drobne kwestie, ale dla osoby chorej są ważne. Życie warto doceniać wcześniej i dbać o to, by trwało jak najdłużej. Akurat mój rodzaj nowotworu okazał się zupełnie chemioodporny - powiedziała.

Katarzyna Markiewicz osierociła 20-letniego syna. Oto jej występ w programie "The Voice of Poland":