Za zmianami w kanale TVP Info stoi nowe kierownictwo, czyli Tomasz Sandak, szef nowo powstałej Telewizyjnej Agencji Informacyjnej oraz jego zastępca ds. TVP Info, Tomasz Sygut.

Reklama

W nowej odsłonie informacyjnego kanału Telewizji Polskiej nie zobaczymy już Danuty Holeckiej, Małgorzaty Żochowskiej i Edyty Lewandowskiej. W ich miejsce, serwisy informacyjne i magazyny na antenie TVP Info poprowadzą prezenterzy znani z TVP1 i TVP2, Marta Kielczyk, Danuta Dobrzyńska, Michał Adamczyk oraz Piotr Maślak.

Każda z wyżej wymienionych osób otrzymała propozycję pozostania w TVP Info. TVP złożyła propozycje pracy w obszarze redakcyjnym, który w związku z powyższymi zmianami wymaga wzmocnienia doświadczonymi osobami. Panie Edyta Lewandowska i Małgorzata Żochowska propozycję pełnienia funkcji wydawcy serwisów w bloku porannym już wstępnie zaakceptowały. Czekamy na decyzje pani Danuty Holeckiej - powiedział serwisowi wirtualnemedia.pl Jacek Rakowiecki, rzecznik TVP.

Zmianą jest także przeniesienie z anteny TVP Info pasm regionalnych, które znajdą swoje miejsce w nowym kanale TVP Regiony:

Wymagać to więc będzie reorganizacji poszczególnych pasm, a przede wszystkim zagospodarowania ramówki w miejscach, w których dotychczas umiejscowione były pasma OTV. A przy okazji - odświeżenia formuły i wizerunku stacji informacyjnej, czyli np. zmian osób prowadzących, reporterów występujących na wizji, formatów poszczególnych audycji itp. - tłumaczy wirtualnemedia.pl Jacek Rakowiecki.