"The Voice of Poland" wraca na antenę TVP2 po ponad roku przerwy. W programie zmieniło się niemal wszystko, w tym trenerzy, którzy wybierają uczestników do swoich drużyn.

Reklama

W tej edycji są nimi: Justyna Steczkowska, Patrycja Markowska, Marek Piekarczyk z TSA oraz Baron i Tomson z Afromental.

Decyzja o udziale w tym programie nie była łatwa. Mieszkam sobie w pięknym miejscu, mam piękny ogród, który sam uprawiam. Nie mam czasu na oglądanie telewizji, mam dwuletniego syna i same bajki lecą u mnie w domu. Nie wiedziałem za dużo o tym programie. Na początku się zjeżyłem, a później zacząłem się interesować "The Voice od Poland" i okazało się, że nie jest to taki sam program jak inne, które mnie denerwują. Tu przede wszystkim jest muzyka na żywo - powiedział na poniedziałkowej konferencji Marek Piekarczyk.

Pierwszy etap show, czyli "przesłuchania w ciemno", już się odbył i jak się okazuje towarzyszyły mu wielkie emocje.

Gdy wróciłam do domu po czterech dniach przesłuchań nie mogłam spać, ponieważ myślałam o tych ludziach, którzy się nie dostali. Niezwykle trudno jest pokazać przez dwie minuty wszystko, co ma się w środku. Wszystko zależy od dnia i od tego, czy nie zżera nas trema. Myślę, że sama nie doszłabym za daleko w tym programie, ponieważ zawsze mam wielką tremę. Dobrze śpiewam dopiero drugą piosenkę - wyznała Patrycja Markowska.

Justyna Steczkowska, okrzyknięta przez Marka Piekarczyka "profesorem", ponieważ była bardzo wymagająca, jak sama przyznała, wielu uczestników przesłuchań wręcz ją zachwyciło.

Reklama

Poziom jest wysoki, ludzie śpiewają naprawdę bardzo dobrze, a 20 proc. z nich śpiewa wręcz wybitnie. Teraz tylko trzeba odpowiednio dobrać im repertuar i mamy kolejne gwiazdy na rynku - powiedziała Steczkowska.

W drugiej edycji jurorzy będą mogli "wymieniać" się uczestnikami, czego do tej pory nie było. Gdy na etapie "bitwy", któryś z uczestników odpadnie z programu, jeden z jurorów będzie mógł go zatrzymać.

Ta seria pozwoli także widzom na głębsze poznanie swoich faworytów. Twórcy planują położyć większy nacisk na elementy "reality show".

"The Voice" emitowany jest obecnie w 47 krajach. Nowa polska edycja, tak jak poprzednia (emitowana jesienią 2011), składać się będzie z kilku etapów. Pierwszy to "przesłuchania w ciemno". Jurorzy odwróceni są tyłem do uczestników. Jeżeli, któryś z trenerów zachwyci się śpiewem uczestnika, odwraca się do niego i śpiewający automatycznie trafia do jego drużyny. Jeżeli odwróci się więcej niż jeden juror, wokalista może wybrać sobie gwiazdę, z którą będzie pracować.

Po tym etapie rozpoczyna się prawdziwa rywalizacja. Wokaliści walczą w duetach z kolegami z drużyny, a trenerzy wybierają lepszy glos. W odcinkach "na żywo" w grę wchodzą już także głosy widzów.

Druga edycja "The Voice of Poland" trwać będzie 12 tygodni. Odcinki emitowane będą w każdą sobotę od 2 marca, o godz. 20.05 na antenie TVP2.