Klejnowska, okrzyknięta jednym z "aniołków" Jarosława Kaczyńskiego, która wystąpiła w kampanii billboardowej i wystartowała w wyborach 2011 roku, domaga się od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji natychmiastowej interwencji wobec władz telewizji. 

Nie widzę innego sensu tych działań (TVP w sprawie wieczorynki - przypis red.), jak w pełni świadoma dyskryminacja najmłodszych odbiorców na rzecz pozyskania dodatkowego czasu na emisję reklam - napisała Ilona Klejnowska w uzasadnieniu do KRRiT.

Dodatkowo oczekuje od rady, że ta sprawdzi, na ile seriale emitowane w czasie przeznaczonym dla najmłodszych spełniają funkcje edukacyjne i stymulują prawidłowy rozwój dzieci.

Zachodzi realne podejrzenie, że władze TVP poszukując tanich oszczędności postanowiły uderzyć w osoby, które same nie mogą protestować i skupić się na emisji ogłupiającej komercji przynoszącej im łatwe dochody - zauważa także.

TVP tłumaczy z kolei, że wieczorynka skrócona jest tymczasowo, a zmiana wynika z opóźnienia emisji telenoweli "Galeria" (pierwotnie emisja miała ruszyć 7 stycznia, ale rozpocznie się 28 stycznia). W tym czasie przed wieczorynką nadawany jest serial "Chichot losu", dłuższy o 15 min. od planowanej "Galerii". Jak podała TVP skrócenie programu dla dzieci do 5 minut nie było celowe.