Innym powodem, dla którego TVP postanowiła zdjąć z ramówki "Jedynki" wieczorne bajki, jest uruchomienie nowego kanału dziecięcego TVP ABC, który ma ruszyć z początkiem 2014 roku.

Reklama

Myślę, że ten koniec musi niestety nastąpić jeszcze wcześniej. Dobranocki mają już dziś niewielką widownię, składającą się w dodatku głównie z osób starszych. Dzieci to zaledwie 10 proc. widzów - 30 proc. stanowią emeryci. Nieuchronnie skończyła się epoka, w której "Wieczorynka" wyznaczała rytm dnia w polskich domach: o godz. 19 dzieci siadały przed telewizorem, a potem szły spać - powiedział w wywiadzie dla TeleTygodnia Juliusz Braun.

Prezes TVP jednocześnie zapewnia, że stacja nie zapomina o najmłodszych widzach i ma specjalnie dla nich przygotowaną ofertę na kanałach tematycznych:

Ogromna liczba rodzin z małymi dziećmi korzysta dziś z kanałów dla dzieci. Musimy to przyjąć do wiadomości, choć może nam być z tego powodu przykro. Ale wprowadziliśmy już pełne półgodzinne pasmo znakomitych programów dla dzieci w TVP Kultura. Jest to kanał dostępny na multipleksie, platformach cyfrowych, niemal wszyscy widzowie w Polsce mogą go oglądać. Tych wszystkich, którym bliska jest tradycja "Dobranocki", zapraszam do TVP Kultura o 19.30 - dodał Juliusz Braun.